Elikkäs ajattelin kertoa kriteerit minkälainen ihanteeni on.
- Ulkonäöllä ei väliä, kunhan vartalo ei ole luuta ja nahkaa
- Tupakoimaton = En vaan voi sietää tupakointia
- Ei juo mielettömästi alkoholia, silloin tällöin kohtuullisesti
- Luotettava = ei puhu selän takana tietyistä asioista ja ei petä
- Rehellinen = ei valehtele tärkeistä asioista
- Suht. terve = Kunhan normaali ihminen on
- Osaa keskustella asioista ottaen myös minut huomioon
- Käyttäytyminen hyvää minua kohtaan
- Tietty omaperäisyys = Jossain asiassa on ehkä erikoinen
- Avoin uusille asioille
- Haluaa tulevaisuudessa myös yhteisiä lapsia
- Haluaa matkustaa kanssani ympäri maailmaa yhdessä
- Tiettyä huumorintajua löytyy
- On yhteisiä kiinnostuksen kohteita tai halua oppia niitä
- Osaa ajatella myös omilla avoillaan
- Haluaa katsella tv:tä ja elokuvia yhdessä vaikka sohvalta
Siinäpä noita asioita minkälainen on ihanteeni, Ai niin vielä yksi juttu
- Hyväksyy minut sellaisena kuin olen toki voin muuttua rajallisesti
Ei taida löytyä yhtään tällaista?
Ihanteeni on tällainen
3
452
Vastaukset
- 19+16
nyt ihan mahdottomalta kuulostanut, mutta miten ajattelit sovittaa yhteen tuon matkustamisen jos teette lapsia? Entäpä tarjoatko itse kanssa hyvää köytöstä ja samoja piirteitä? ;)
"mutta miten ajattelit sovittaa yhteen tuon matkustamisen jos teette lapsia?"
Kuten sanoin niistä että tulevaisuudessa, onhan perhematkatkin mahdollisia. Eli ei niitä heti olla hankkimassa, vaan voidaan rauhassa matkustella vähän kauempanakin rahatilanteen puitteissa. Ja miksei myös myöhemmin.
"Entäpä tarjoatko itse kanssa hyvää köytöstä ja samoja piirteitä?"
Kyllä, jos minua kohdellaan hyvin niin ehdottomasti teen myös toisin. Ja miksei jos hyvin asiat onnistuu kohdilleen niin voin kyllä tehdäkin enemmänkin.
- tuulikkituu
Aivan varmasti tuollaisia naisia löytyy. Mielestäsi listasi ei missään nimessä ole kohtuuton. Itsekin täytän sen muuten, mutta vielä en ole lainkaan varma, haluanko tulevaisuudessa lapsia.
Onnea etsintään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501489
- 104921
- 75733
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15583ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40514Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..44472- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402
