Kun painoin viimeisen kerran solumyrkkykujan oven kiinni, niin viimeisin ajatus niillä portailla oli se, että nyt on tultava toimeen omillaan ja sovussa naapureiden kanssa tai kuoltava. Luottamusta ei ollut jäljellä enään kehenkään muuhun kuin lähimpiin naapureihin joilla homeongelmat olivat osittain vasta edessä.
Sen verran paljon epäreilua vastustusta olin siihen mennessä saanut osakseni niiltäkin keneltä odotin rehellisintä apua, että usko horjui monelle suunnalle vastuuhenkilöitä.
Apua olen pyytänyt useasta paikasta naapureilleni (entisille). En mitään selittelyjä enkä käsien levittelyjä.
Eilen minua alettiin jo jopa kuuntelemaan uudenlaisella tavalla. Eiköhän tämä tästä.
Toimeen omillani.
5
242
Vastaukset
"Luottamusta ei ollut jäljellä enään kehenkään muuhun kuin lähimpiin naapureihin joilla homeongelmat olivat osittain vasta edessä.
Sen verran paljon epäreilua vastustusta olin siihen mennessä saanut osakseni niiltäkin keneltä odotin rehellisintä apua, että usko horjui monelle suunnalle vastuuhenkilöitä."
- Juu on se kumma, miten homesairaita kiusataan ja kohdellaan kaiken kaikkiaan. Että kun on jo fyysisesti rankkaa, niin päälle kaadetaan vielä kaikki muu.
Kohta tulee jo kolmas ontuva joulu peräkkäin. Eka oli joulu homeasunnossa, toinen viime joulu koulun kiusasta riutuessa, jonka jälkeen ei ollakaan palauduttu enää. Ei tällä terveydellä pysty rehkimään, vaan onnutaan jouluun taas. Saas nähdä, toipuuko tästä koskaan. Huonolta näyttää.- vertti-eetu
hieman ontuen kuin lääketestaajana homesairaana.
- onnellinen työtön
vertti-eetu kirjoitti:
hieman ontuen kuin lääketestaajana homesairaana.
Kun sairastuin kaupungin päiväkodissa , alkoi minun kierrättäminen ja testaaminen .
Kiertelin haistelemassa erinäisiä työpisteitä .
Aina kysyttiin , että miltäs nyt tuntuu ?
Työpaikoilla on monenlaista kiusaamista , johon osallistuu työterveyslääkäri , työterveyshoitaja ,
työsuojelupäälikkö , työsuojeluasiamies ja luottamusmies ei tee asialle mitään .
Omalukunsa on esimies ja työkaverit jotka pelkäävät oman paikkansa puolesta .
Mihin pujahdit? Halloota.
- vertti-eetu
Ei vielä kuitenkaan omat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 953839
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli473215Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.1002827- 1362510
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki572460- 612398
Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1172387Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.212334Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv232326- 642090