sitten minäkin... ei löydy suomesta miestä..ei sitten millään.... olen yh..joten syy siinä?? ennemmin yksin lasten kanssa ku "hullun" kanssa naimisissa.. minä otin kolme pientä lasta kainaloon ja lähin suurinpiirtein vain vaatteet laukussa.. lautaset on eripareja yms mutta se ei meitä haittaa.. meillä kuitenkin kaikki tarpeellinen normiin elämään.. Taidan olla liian "vahva" nainen miesten makuun.. korjaan autoani (vaikka siitä juurkaan tiiä..opiskelemalla ja kysymällä) ainuut jotka kiinnostuvat ovat alko ongelmaisia, ylipainosia ja jotka eka treffien jälkeen suunnittelevat yhteen muuttoa.. ei ei se näin pidä mennä... (nämä tapaukset treffattu 24:sesta) joten poistin profiilini sieltä. kapakoista en seuraa hae.. ei kiinnosta yhen yön hoidot..
valitampa
1
118
Vastaukset
"olen yh..joten syy siinä??"
Yh on monelle miehelle este tai haluttomuutta. Tosin ei kaikille, tiedän yhden tapauksen jossa lasten vanhemmat erosivat ja molemmille hyvin pian löytyi kumppani. Ovat varmaan vieläkin yhdessä ja lapsia on tullut lisää. Tosin en ole kuullut heistä muutamaan vuoteen kun muuttivat eri paikkakunnalle. Lisäksi suvustani löytyy monta muutakin tällaista tapausta ja aina on löytynyt kumppani. Joten ei se lapsista ole kiinni, miksi ei löydy kumppania. Usein siihen vaikuttaa täysin muut syyt.
Omalle kohdalleni voisin kyllä hyväksyä yh:n jos vaan kaikki asiat muuten käy yksiin. Ei siis tule olemaan ongelma, mutta täytyy harkintaa aina käyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4173598Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181612- 1141432
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n851399Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991358Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591316- 501236
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi891159Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa331027- 39950