Katsokaa itse tilastot vaikka tuolta.
http://www.tutiempo.net/en/Climate/Joensuu/07-2010/29290.htm
29. heinäkuuta 2010 ei ole mitattu lämpötiloja ollenkaan. Siis hatusta ollaan vedetty se 37,2 astetta.
http://www.tutiempo.net/en/Climate/Joensuu/07-2010/29290.htm
29. heinäkuuta 2010 ei ole mitattu lämpötiloja ollenkaan. Siis hatusta ollaan vedetty se 37,2 astetta.
Vastaukset 8
Vanhimmat
S A L A L I I T T O
*** Hälytys ***
Uaaa uaaa uaaaa
Aloittajan logiikka on vailla vertaansa. Yksi parhaista aloituksista.
vaan järjestelmällistä tilastojen väärentämistä ilmastopolitiikan tuleksi joka on täysin riippuvainen tilastoista jotka osoittavat jatkuvaa lämpenemistä. Neuvostoliitossa väärennettiin järkjestelmällisesti tuotantolukuja joilla pyrittiin osoittamaan sosialismin paremmuus länsimaihin nähden. Lopulta ero todellisuuden ja tilastojen välillä kävi niin suureksi, että valtava EMBARRASSAMENT valtasi kaikki ja huomattiin että "keisarilla ei ollutkaan vaatteita" ilmastoaatteen politiikalle on käymässä nyt samoin. Hätävalheilla nyt vain pitkitetään asiaa ja toivotaan ihmettä ja jonkinlaista käänettä joka vielä pelastaisi .
Taalaksen kaltainen idealisti valehtelee loppuun saakka.
lämpöjä, ei näy, ilmakos isäni sääasema sielläpäin näytti lämpöjä vain yli 20 astetta.
Olisko suihkumoottori imassut sulaneelta aslaltilta imuaukkoonsa.
Jospa limatolookit olivat asentaneet keskelle kitorataa?
Kuinka paljon saimmekaan kuulla olemattomasta lämpöennätyksestö, joka todistaa AGW,n.
Kun sitä ei ollutkaa, FMI itse sivuillaan ilmoittaa ettei sitä ollut!
Merkittävimmät sääennätykset
Ylin lämpötila
37,2 °C Liperi, Joensuun lentoasema 29.7.2010. Lukema toistaiseksi epävirallinen. Toiseksi korkein lämpötila on 36,8 °C, joka on mitattu Joensuun Linnunlahdessa samana päivänä.
Ja Linnunlahti on keskellä Joensuun kaupunkia. Hyvin toimittu Ketsuppi, ai kun minä nautin, kun jouduin väittämään vastaan pelkkien olettamusten varassa.
Tästäkin on niin monta peistä taitettu, mutta kun se on niin kiva olla oikiassa! Kiitos vielä kerran.
Puhdistit maineeni!
Onkohan tauti pysyvä, meinaan itl uudistus poisti lentokentän, jätti vain keskustassa olevan rautatieaseman listalle (ja otti 60km päässä olevan naapurikaupungin keskustan tilalle),
näyttää toista astetta kovempiä lämpöjä näin talvella, ei oo montaakaan päivää kun tästä täällä haastelin.
Eikös sitä uhia pitänyt yrittää pois?
olis täällä virallistakin sääasemaa, yks tuli yli 30 vuotta sitten vanhan kototalon melkeen nurkalla, talvisin näky mittapönttö terassilta kun ei ollut lehti puussa.
siitä syystä olen ko asemalla ollut kesälomasijaiskirjurinakin -80 luvun lopulla, hiukkasnäytteitäkin se keräsi, niitä mun ei tarvinnut eikä saanutkaan pidellä ettei saasteet saastu.
Humanoidit asialla? Ilmatieteen laitos solutettu ukoavaruuden olioilla?
Taivaalla outoja valoja! Jotain kaivamisen ääntä lattian alta!
Peilissä vilahti kummallinen musta varjo!
*** SE ON MENOA NYT !!!! ***
Sanoisin mieluummin että oo varovainen nyt, noin herkässä tilassa on vaarana että hulluus jää päälle, älä siis ruoki trolliasi.