Syömisen lopettaminen klo 18

Syöttekö vielä klo 18 jälkeen?
Jos haluutte laihtua ja vieläpä melko nopeesti nii ei kannata.
ite oon 162/45 ja oon laihtunu pari kiloo täs reilun pari viiko aikana iha sillä et en oo syöny kuude jälkee (:
2420
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voihan sitä energiansaantia noinkin vähentää, mutta ei iltasyöminen lihota yhtään sen enempää kuin päivällä syöminenkään. Olennaista on ainoastaan nautitun energian määrä, jos se alittaa kulutetun energian määrän, ihminen laihtuu.

Noilla mitoilla sitäpaitsi ei ole mitään syytä laihduttaa, painoindeksi 17 viittaa pikemminkin syömishäiriöön.

Äänestä

Koska en halua menettää lihaksia, syön proteiinipitoista ruokaa myös illalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cheeri94 kirjoitti:

Syöttekö vielä klo 18 jälkeen?
Jos haluutte laihtua ja vieläpä melko nopeesti nii ei kannata.
ite oon 162/45 ja oon laihtunu pari kiloo täs reilun pari viiko aikana iha sillä et en oo syöny kuude jälkee (:

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu