Viime kesästä asti näkyneet erittän massiviiset lentokoneiden päästövanat suomen taivaalla.
Tämän talven pakkasjakson alussa näkyneet siniset välähdykset suomen taivaalla, minä näin pakkasjakson edeltävänä keskiviikoiltana voimakkaan sinisen välähdyksen helsingissä, samasta välähdyksestyä raportoitiin mm, suomi 24 Ufo ja tähtitiedesivuilla eri puolilta suomea, seuraavina päivinä useita välähdyksia pohjoisessa.
Haarp Norja.
Sää tänään.
Onko niin että ihmisen aiheuttama tarkoituksellinen ilmastonmuokkaus on jo paljon pidemällä kuin yleisesti uskotaan , tänäänkin enneustettiin vain lumikuuroja.
Tämän talven pakkasjakson alussa näkyneet siniset välähdykset suomen taivaalla, minä näin pakkasjakson edeltävänä keskiviikoiltana voimakkaan sinisen välähdyksen helsingissä, samasta välähdyksestyä raportoitiin mm, suomi 24 Ufo ja tähtitiedesivuilla eri puolilta suomea, seuraavina päivinä useita välähdyksia pohjoisessa.
Haarp Norja.
Sää tänään.
Onko niin että ihmisen aiheuttama tarkoituksellinen ilmastonmuokkaus on jo paljon pidemällä kuin yleisesti uskotaan , tänäänkin enneustettiin vain lumikuuroja.
Vastaukset 17
Vanhimmat
http://fi.wikipedia.org/wiki/HAARP
Tänä aamuna juuri nyt Helsingin aamutaivaalla muutama jättivana.
Sateen teon kemia toimii ilmeisesti siten että lentokoneista lasketaan nanohiukksia, alumiini/boori yhdisteitä niinkuin analyyseisssä on selvinnyt , se vastaa kosmisen hiukkasten laskeumaa Maapallolle, haarp taas hoitaa ukkosen ja salaman viran jotta hiukkaset saadaan ionisoitua ja sitä kautta saadaan satava pilvi, siis ei mitään epäluonnollista.
Näyttää siltä että varsinainen ilmasto asia hukkuu hiilidioksiidikeskusteluun, lentokoneiden jätti jättövanat ovat kuitenkin tosi asia tämän päivän suomessa, tästä on tehty jopa EU kysely.
http://riikkasoyring.puheenvuoro.uusisuomi.fi/48981-yleison-pyynnosta-kemikaalivanat-ii
http://www.youtube.com/watch?v=NsPMrJogC88
http://www.uusinakemys.fi/
Ilmakehän harvinaisia ilmiöitä.
Ittekkin istunut rannalla viinapullo kourassa yökaudet, vihreän välähdyksen näkee vain kerran elämässäään,
sanotaan, ei ole näkynyt, muuta mielenkiintoista kyllä.
Ja erilaisia Halo ilmiöitä on näkynyt paljonkin.
Päästövanojasi kutsuttiin ennen tiivistysvanoiksi.
Ursan tai tähtdet ja avaruus lehdistä saatat löytää kuvia aiheesta.
Mutta alarmistille selityksen täytynee olla yliluonnollinen.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Vihreä_välähdys
Juu,,, toi kyseinen sininen välähdys tapahtu Hesingissä noin kello 9 aikaan illalla kun Aurinko oli jo maillaan, ja voin sanoo että se oli aika voimakas kun poikankini sano että vaikutti näköön, oli siis aivan eri asia josta linkin toimitit,, voithan toki kieltää kokonaan noi nykyiset lentokoneiden jätti jättövanat suomen taivaalla viinapullon voimalla juomalla ittesi tajuttomaksi.
Mielenkiintoista oli että helsingissä näkemän ilmiöi oli ilmeisesti sama.
Seuraavina päivinä lapin sanomissa kerrotiin vielä useista muista kirkkaista välähdyksisä.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9510720
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/4878604/46912061
Päästövanojasi kutsuttiin ennen tiivistysvanoiksi.
Jos muuten satutte olemaan helsingissä kannattaa heti katsoa taivaalle pohjois eteläsuunassa näkyviä vanoja.
Päästövanasi ovat nimeltään tiivistysvanoja, ja ovat vesihöyryä.
Mutta ovathan ilmastohourimot julistaneet vesihöyryn pahimmaksi kasvihuonekaasuksi,
ja haluavat verottaa san päästöistä.
Uskotko myös kummituksiin?, kiristääkö vanne päätäsi?
Päästövanojasi kutsuttiin ennen tiivistysvanoiksi.
itke tai naura tai naura ja itke.
http://www.co2-raportti.fi/index.php?page=ilmastouutisia&news_id=2615
Seuraava alaaarrrmmm? Onko niidenkin takana salaliitto.
Kysy Aino Kassiselta, jos saat yhteyden.
Kysyn uteliaisuudesta.
Ja nyt saamma tohennäköisesti nähdä voimakkaita halo ilmiöitä, jos tyyntyy, ja katsoo oikiaan suuntaan, eilikkä aurinkoon päin.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Haloilmiö
Olen itse monasti ihaillut niitä, joten epäilen niiden olevan totta kun kerran silloinen emäntäkin pysätyi ihailemaan, joten näki saman kuin minä.
Pidän sitä todisteena halojen olemassaolosta, koska on epätodennäköistä että kaksi ihmistä näkisivät
samoja näkyjä keskellä kirkasta päivää.
Vaikea sanoa koko totuuttaa koska Pekka Poutakaan ei noteeraa nykyisiä lentokoneiden JÄTTI vanapilviä, niin tuskin ennustajaeukotkaan ovat sen viisaampia , tässä kohtaa on hyvä turvautua älyyn ja logiikkaan, ihmisen luonto se on vaan sellainen, että jos sään hallinta on mahdollista niin sitä varmaan ainakin yritetään, varmaan ymmärrät kuinka paljon sateet merkitsevät esim, ravinnontuotannossa ja puhtaan juoma veden saannissa, itse Jorma Ollila on tekemässä suomesta " vesiosaamisen" edelläkävijää.
Mekanismi jolla pilvet sadaan satamaan jo tunnetaan, eikös? salaliitto? tämän salaliiitto kategorian alle on aina hyvä turvautua ja piiloutua, eikös, salaliittoihin uskovat ovat aina tunnetusti vain hulluja ja hörhöjä, eikös, salaliitot ovat vallan vahtikoira,, eikös? eikös ole hörhöä uskoa myäs piruun joka tökkii syntiset helvetin tuliin, salaliittoa on myös että paavi on ulkoavaruuden lisko, uskotko? minä en, salaliittoa myös että TY on totuus ja mitä siellä ei kerrota ei ole olemassa, uskotko? minä en, sellainen vain on ihmisen luonto, salaisuus ja salaliittoa on ollut aina siitä asti kun kivikauden mies hyvän saaliapaikan ties.
Sulla on ilmeisesti silmät aivan oudossa tilassa kun "halosta" muodostuu näitä,
http://www.youtube.com/watch?v=X7lqna1-Q9c&feature=related
suosittelen optikkoa joka todennäköisesti tulee suosittelemaan opaskoiraa.
Saisko muuten tietää että mihin ilmastoasiaan "sähklöteurastaja" itse uskoo, koska en ole seurannut.
Joku on arvioinut että suurin osa eli noin 98 % mitä ihminen ikinä uskoo ei voi koskaan itse nähdä, uskon että arvio on likimain oikeaa, lentokoneJÄTTI vanat ei kuulu näihin 98% koska JÄTT Ivanat voi jokainen näkevä itse nähdä, mutta mitä vanat ovat, kuuluu tietenkin tähän 98 % koska sinäkin ehdotit että kysellään ennustajaeukolta, juuri nyt helsingin taivaalla yhä uusia JÄTTI vanoja jotka eivät ole virallisesti säätä eikä ilmastoa.
Viisaat kysyy ja uskaltaa kysyä vanoista jopa euroopan neuvostolta, mutta vastaus on ja oli että vanoja ei ole, takana on varmasti jotain salaista, jos Bilderberg ryhmältä kysyy ja he vastaa rehellisesti niin jo jo varmasti tiedetään, mutta vastusta ei tule siltäkään koska aivan varmaan Maan asukkaat ei hyväksy ilmaston keinotekoista manipulointia varsinkin jos selviää että koe saattaa tuottaa myös vesipäitä.
http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT WQ E-2007-2455 0 DOC XML V0//FI