NASAn laskelmat uusiksi!

NASAn laskelmat meni uusiksi ja tulokset näyttävät ettei huolta huomisesta. Kunhan tarkistelevat laskelmiaan vieläkin tarkemmin niin voivat mahdollisesti saada tulokset vastaamaan todellisuutta, eli: "hitto kun on kylmä!".

http://www.theregister.co.uk/2010/12/08/new_model_doubled_co2_sub_2_degrees_warming/
1118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ja FMI tähän sanoo, eikö se tiede suostu asettumaan millään ilman pakkoa. Alarmistien olisi pitänyt saada se YK ehdottama laki läpi kansainvälisesti joka kieltää kaiken ihmisen aiheuttaman ilmaston lämpenemisen arvostelun tai vähättelyn. Joka oli 6 astetta vuosisadan loppuun mennessä, silloin kuin science oli vielä setteled.

Tämä perkeleen tiedemiesten tinkiminen on johtanut siihen, että jopa Taalaskin sanoo että tälläinen horjuttaa uskoa ilmaston muutokseen. Hyvää hyvyyttään kuin Alarmisti antoivat periksi 2 asteen ilmaston lämpenemiselle vuosisadan loppuun mennessä, niin nyt ollaan jos vaatimassa "ei merkittävää lämpenemistä pariin vuosisataan. Kohta kai sanotaan, että ihmisen aiheuttamalla co2 kaasulla ei ole mitattavaa vaikutusta maapallon ilmastoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Masa. kirjoitti:

NASAn laskelmat meni uusiksi ja tulokset näyttävät ettei huolta huomisesta. Kunhan tarkistelevat laskelmiaan vieläkin tarkemmin niin voivat mahdollisesti saada tulokset vastaamaan todellisuutta, eli: "hitto kun on kylmä!".

http://www.theregister.co.uk/2010/12/08/new_model_doubled_co2_sub_2_degrees_warming/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu