Klo 21.15 SuomiTV

Dokumentti: Planeettamme ilmiöt

Aurinkovoima. Aurinko antaa energiaa jatkuvasti. Jääkauden jälkeen leuto ilmasto on suosinut ihmisiä, mutta se ei ehkä kestä ikuisesti. Auringon toiminnan muutokset vaikuttavat koko Maan ilmastoon. Brittiläinen tiedesarja.
393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yle ei tälläistä länsipropagandaa näytä.

Äänestä

Hesarin mukaan ohjelma alkaa kyllä jo klo 20:15

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keckman kirjoitti:

Dokumentti: Planeettamme ilmiöt

Aurinkovoima. Aurinko antaa energiaa jatkuvasti. Jääkauden jälkeen leuto ilmasto on suosinut ihmisiä, mutta se ei ehkä kestä ikuisesti. Auringon toiminnan muutokset vaikuttavat koko Maan ilmastoon. Brittiläinen tiedesarja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu