ON RIESANA SÄRKIKANKAALLA? Ihmisten pihoilla syömässä istutuksia ja pihanurmea! Monesti ajettu pois!
KENEN POROT?
luudanvarsi käteen
14734
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Fiksut poromiehet hoitivat asiansa. Kävivät ja laittoivat kananpaskaa niin kaikkoavat. Siis poromiehet on tunnollista porukkaa.
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Net on aina naapuri palakisen poroja,riippuu keltä kysyt. Nuot on vishiin tulheet kii--ki-ko--ajasta ,vai mistä lie tulit.
paistit patahan jouluksi
Hirviä ei omista kukaan, vaan onko korva merkattu? Minä omistan ainakin tämän tontin.
ei korvaansa lotvauta jos porot pihoilla kaivaa. Ainut ja oikea teko on rikosilmoituksen teko.
Ei meiän porot kulje toisten pihoilla! Net on Norjasta ja valtion pitää maksaa meille suomalaisille poromiehille korvausta, kun maine mennee Norjalaisten takia!
me emme välitä teidän köyhien jorinoista. porot saavat olla siellä missä ovat. älkääkä perkele pelätelkö niitä tai sitte ropisee!! paskan köyhät te olette!!!
Jouluun Raappa vaikka pipareita leipomalla.
Pitäkääppä huoli omaisuudestanne, jos minun pihalle tulevat, niin niiiin parempi huolehtia. En rupea teidän poroja elättämään. Viekää omalle pihalle ja antakaa ruokaa.
Mitäse vaikuttaa tehä rikos ilmoitusta.katokku on niitä poropoliisejaki niin sinähän tiiät miten käypi samaku korpeen huutais.
Jukka Knuutille. Hän tulee ja porot kaikottaa, liikuttavan monisanaisesti tunteella anteeksi pyytää ja sovinnon kättä ojentaa. ..
Jos soitat eka kertaa hän puheluusi voi jopa vastata, koska luulee veikkausasiamiehen tavoittelevan häntä..
Antaa tula vaan on liiteri auki ja rehua vana sinne kun kanttura menee sisälle tulee se sieltä pikku paloina jalostettuna joulupöytään.Nam Nam pruii pruii tule tule.:)))))
kuka tuota aiv lihaa ilikiää syyä hyi saa....na.hirviki parempaa.