on estettävä.
Tässä muutamia kotikonsteja.
- älä laita Joulukinkkua
- älä ylipäätään syö lihaa, lihan tuottaminen aiheuttaa valtavasti kasvihuonepäästöjä
- luovu Joulusaunasta ja koko hullusta saunomisesta
- pudota huonelämpötila ainakin 15 asteeseen
- lopeta autoilu
Jatkakaa listaa, niin muutkin saa tietää hyvät konstisi.
Tässä muutamia kotikonsteja.
- älä laita Joulukinkkua
- älä ylipäätään syö lihaa, lihan tuottaminen aiheuttaa valtavasti kasvihuonepäästöjä
- luovu Joulusaunasta ja koko hullusta saunomisesta
- pudota huonelämpötila ainakin 15 asteeseen
- lopeta autoilu
Jatkakaa listaa, niin muutkin saa tietää hyvät konstisi.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hävitä elämä. Eikö niin? Lämpeneminen näkyy vain simuloimalla (Taalas, KL 23.12.10).
Missä sua on pidetty, kun et ole kuullut ilmaston lämpenemisestä? Vai oletko vähän yksinkertainen?
Et ole tainnut ulos tareta mennä...
ja ei ole yllätys, että samat henkilöt ja poliitikot ovat sitoutuneet ilmasto-monikulttuurisuus aateeseen .
Jep, jep. Sopivasti ilmastonmuutoksen simulointia kannattamalla kartuttaa mukavasti vaalikassaa. Vaatimuksena tietysti on, ettei käytä omia silmiään lämpömittareita katsoessaan vaan lukee vain tietokoneella
ajettua kuvaa.
Noh, mikäs amiksilla hätänä? Pukkaako työttömyyttä ja syrjäytymistä?
Onko sätkätupakin hinta noussut? Vittuileeko Motonetin kassa? Onko varastetut autostereot hajoneet?
Ei se mitään, KOSSU helpottaa!!!
omat juomansa itse, eli eivät tarvitse siinäkään turvautua valtion monopoliin. Koskenkorvan tehtaiden kolvitkin on amisten hitsaamia.
Kolmemetrinen ja puolimetriä korkea patteri tulikuumana ja kylmä vaan on. Ei käy kateeksi sähkölämmitteisessä mökissä asuvia.
Uskon Isään Jumalaan kaikki valtiaaseen taivaan ja maan luojaan...Uskon Isään Jumalaan kaikki valtiaaseen taivaan ja maan luojaan...jne Uskon ihmisen aiheuttamaan ilmaston lämpenemiseen...Uskon ihmisen aiheuttamaan ilmaston lämpenemiseen...jne
'Rovokaattori' on oikeilla jäljillä. Tosin joudumme sietämään korventavaa kuumuutta, mutta myös 'lumen varastoja, jotka on säästetty ahdistuksen aikaa varten'. Säiden Säätäjä on aivan ilmeisesti näyttämässä punavihreille ‘luonnollisille valitsijoille’, missä kaappi seisoo, eli: hengellisen ilmastonmuutos (antikristillinen luopumus, paluu pakanuuteen, taikauskoon ja noituuteen) on tuhannesti vaarallisempi asia kuin fyysisen ilmaston muutos.