Totuus on valhetta, viha rakkautta ja kylmä kuumaa.

Oceania ei ole koskaan ollut sodassa Euraasiaa vastaan. Hämmästyttävää vaikka vielä eilen Euraasian rakettipommit kylvivät tuhoa Oceanian kaduille. Tänään olemme sodassa Itäaasiaa vastaan, Oceania on aina ollut sodassa Itäaasiaa vastaan.
1165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Että isoveli itse lähetti raketteja Lontookseen pitääkseen yllä vihaa Euraasiaa vastaan,
silloin kun suklaa kuukausittaista suklaa annosta jouduttiin kasvattamaan 100 grammasta
viiteenkymmeneen grammaan. Tällöinhän Winston Smithin Totuuden Ministeriössä piti muuttaa vanhohin lehtiin annoksen olleen aiemmin25 gr.
Muistuttaa täysin AGW alarmistien touhuja, MWP pitää poistaa historiasta, koska se todistaa
keskiajalla olleen lämpimämpää kuin nykypäivinä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mats petter. kirjoitti:

Oceania ei ole koskaan ollut sodassa Euraasiaa vastaan. Hämmästyttävää vaikka vielä eilen Euraasian rakettipommit kylvivät tuhoa Oceanian kaduille. Tänään olemme sodassa Itäaasiaa vastaan, Oceania on aina ollut sodassa Itäaasiaa vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu