peräpohjolan koillismaan lumenvähyys

taisi tulla se 20-30cm silloin kun talvi alkoi...ompa ollut kuivaa nyt. viime talvena oli ainakin 50cm näihi aikoihi
2302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

30-45cm...ete'llaopis

Äänestä

no saipaha kuusamoki lunta liekö jo 40cm tullu lisää. mut salla ja kemijärvi on aika heikosti lunta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ainaeivoivoittaa kirjoitti:

taisi tulla se 20-30cm silloin kun talvi alkoi...ompa ollut kuivaa nyt. viime talvena oli ainakin 50cm näihi aikoihi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu