Tämä käynti oli sitten tässä paikassa viimeinen kerta. Karvakäsi ei ymmärtänyt mitä puhuin, vaikka puhuin selvästi ja hitaasti sekä moneen kertaan. Tilasin: kinkku-herkkusieni pizza ja tonnikala-katkarapu pizza. Valitettavasti vastaanotin oli ilmeisesti huonosti viritetty - ei mennyt jakeluun. Ensin hän selitti, että neljä pizzaa? johon totesin ei kun kaksi kinkku-herkkusieni pizza ja tonnikala-katkarapu pizza. Seuraavaksi tuli vastaus, ei kannata he voivat laittaa kaikki samaan pizzaan, johon totesin jo edelle mainitun. Taas alusta ja viidennellä kerralla tilaus meni läpi ja minä sain siitä palautetta, miksi et heti sanonut kaksi pizza, tätä olin alusta asti toitottanut.
Pizzat tulivat ja menivät kotiin, lapset veti tonnikala-katkarapu pizzan ja minä vaimon kanssa kinkku-herkkusieni pizza. Valitettavasti parin tunnin päästä minä vietin 5min välein istunnon ja vaimo oksensi samana iltana vatsan tyhjäksi. Lapset olivat viisaita eivätkä koskeneet herkkusieniin. Sen verran meni olo huonoksi, että päätin - ei enään tähän pizzeriaan vaikka olisi ainut paikka länsi-uudellamaalla - nimeä ei tarvitse mainita.
Pizzat tulivat ja menivät kotiin, lapset veti tonnikala-katkarapu pizzan ja minä vaimon kanssa kinkku-herkkusieni pizza. Valitettavasti parin tunnin päästä minä vietin 5min välein istunnon ja vaimo oksensi samana iltana vatsan tyhjäksi. Lapset olivat viisaita eivätkä koskeneet herkkusieniin. Sen verran meni olo huonoksi, että päätin - ei enään tähän pizzeriaan vaikka olisi ainut paikka länsi-uudellamaalla - nimeä ei tarvitse mainita.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei meidän lapset vielä niin tuhmia ole olleetkaan, että joutuisivat karvakäsien pizzaa syömään.
Ei lapset tuhmia ole, mutta isi oli niin laiska, että yritti oikaista - ja seuraukset tiedetään.
Yritän välttää ko paikkoja jatkossa.
miten musta tuntuu että oot ihan täys tatjana,lumppu ljudmila.
Joku kotipizza-yrittäjäkö se siellä?
Kannattaa katsoa kuka siellä tiskin takana niitä pizzoja ja tarveaineita käsittelee.
Hygeniakäsitykset ovat sangen erilaisia, eikä ole myöskään kaikille selvää se, mihin saa sylkeä, tumpata tupakan, pudotella lasia ja räkää jne.
Tämä on vain todellisuutta tänäpäivänä.
Onko pizzatilauksia niin paljon, että tupakki suussa ne pizzoja työstää.
Vaikka en olekaan mitään hygienia passia suorittanut, niin kädet pitää ehdottomasti pestä ja kaikki sormukset ja muut tilpehöörit poistaa käsistä, kun aletaan elintarvikkeita käsittelemään.
Ehkä ne pizzanpäälliset on isoissa astioissa ja koko päivän siinä lämpimässä eli ei ole ihme, jos bakteerit pääsee lisääntymään, jos ei pizzanpäällisiä pidetä viileässä, vaan siinä lämpimässä pöydällä.
Kotipizzalaiset eivät ole kuulletkaan mistään hygieniasta. Käyvät pyyhkimässä pöydät räteillä, menevät kassalle rahastamaan ja alkavat tekemään lättyä. Missään välissä ei käsiä pesty. Pizza ulos uunista ja samoilla paskasilla käsillä lisätään kotzonen rehut. Nam. Ja tapahtunut muutamassa eri Kotipizzassa, palautettakin laitettu mutta ei asiat parantunut. Että näin ei-karvakäsi-paikoissa.