Eli siis, sain joululahjaksi singstarin, jota olen kovasti toivonut. Laitoin usb muuntimen pleikkaan ja mikit siihen oikeille paikoille niinkuin kuuluukin. Punainen mikki toimii täydellisesti, sininen ei ota mitään ääntä ! Olen kokeillut kaikenlaista, lisännyt äänenvoimakkuutta ja vaikka mitä, mutta ei mitään vaikutusta. Mutta jos sinisen mikin laittaa punaisen paikalle, siis siihen usb muuntimeen, niin sitten se toimii. Eli siis siinä usb muuntimessa on jokin vika, ei mikissä eli sinisen mikin puoli ei toimi. Tämä vika oli siinä jo ensi kertaa kokeillessa, eli sitä ei ole rikottu eikä se ole minnekkään osunut. Joku valmistusvirhe varmaan. Laitteessa on takuu, että kai se pitää viedä takaisin. ONKO MUUTEN SELLAISIA USB-MUUNTIMIA IRTONAISENA MYYNNISSÄ??
Eli jos on niin ennemmin ostan sellaisen (= ..vaikka takuu onkin..(=
helpp! singstar toinen mikki ei toimi...!
1
2571
Vastaukset
- sutta myydään paljon
No viet tietysti takaisin ja saat sitten tilalle uuden toimivan.
Meillä kävi niin että ostettiin kanssa joululahjaksi mutta kokeiltiin vasta parin kk kuluttua, ja todettiin että jotakin vikaa oli, kun ääntä ei meinannu millään saada kuulumaan vaikka volyymi oli lähes täysillä. Varmasti se olis silloinkin saanut vielä vaihdettua, vaikka oli jo hiukan aikaa kulunut. Ainakin jos pakkaa takaisin ostopakkaukseen, niin on helpompi vakuutella ettei ole kauaa ollut avattuna.
Buzzin kanssa kävi samoin, niissä ei yksi niistä painonappivehkeistä toiminut, ja saatiin rahat takaisin, koska liikkeessä ei juuri tuolloin ollut niitä, oltais kyllä otettu mieluummin uusi ehjä tilalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998