ENSI VUONNA VIHDOIN JOKU JOKA OSAA LAULAA SINNE

Se oli moka kun eivät sitä nightwishiä sillon laittaneet, taisi olla eka kerta kun edes ehdolla oli jokin laulu/soittotaitoinen bändi (en tosin itse pitänyt musiikkilajista lainkaan, mutta kun muut oli silloski persuksista nin..)
7335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sähän varsinainen Kalus Järvinen oot ku väität että Jartsa ei osaa laulaa...vittu se osaa laulaa...enemmän ku joku naitvissin akka jonka ääni on juuri sellasta pihinää mitä tulee mu meikä laittaa kyrvän gimman suuhun ja se lähes tukehtuu sen suuruudesta..että silleen:)))

Äänestä

Älä sinä urputa, etteikö Jartsa osaisi laulaa. Kappale vaan oli huono. Jokin Satulinnan tai Pariisi/Helsinki -laulun tapainen olisi sopinut
paremmin ja Jartsan ääni olisi päässyt oikeuksiinsa.
Ja muutahan ei sitten olis tarvittukaan?

Äänestä

Nightwish olisi kyllä ollut aikoinaan kova sana - vastaavaa ei ole euroviisuissa vieläkään ollut. Harmi vain...tosin paha sitä on enää jossitella.

En nyt Jaria halua mollata, ja voin jopa myöntää pitäväni hänen esityksestään, mutta kumman paniikissa hän tuntui lavalla olevan. Johtuiko sitten heikosta äänentoistosta vaiko laulajan omista kyvyistä, että korkeammat äänet olivat pikemminkin käheitä rääkäisyjä kuin puhdasta laulua.

Niin, ja sille jollekin Nightwishin epäilijälle... Tarjahan on saanut laulajan koulutuksen, että mistään piipityksestä ei ole kyse :)

Äänestä

paitsi ei se nightwishin edustusbiisi ollut niitä parhaimpia. Ja voi olla ettei ne tykkää tarjan äänestä. Eihän se israelkaan pääsyt jatkoon vaikka sillä oli "upea" ääni.

Nyt alkaa kyllä olla taso jo sitä luokkaa että minäkin pääsisin ukko nooalla jatkoon...

Äänestä
  • Israelin edustaja ei hienosta äänestään huolimatta laulanut puhtaasti ja ne korkeammat sävelet olivat kovin hapuilevia. Sääli...pidin todella biisistä :(

    Äänestä

jari oli iha pers**stä....pitäis valita joku pätevä noihin hommiin...ei ihme et suomi menestyy huonosti jos viisuihin ei osallistu kunnon laulajii!!!

Äänestä
  • Kuules blondi...mielipiteitä saa olla jokaisella mutta kukaan joka vähääkään tajuu musasta niin ei ovi sanoa että Sillanpää ei osaa laulaa..se että et tykkää sen musasta ei tarkota etteikö jätkä laula..vittu sehän laulaa paremmin kuin uskotkaan..Sä oot juuri esimerkki ihmisestä joka on niin vitun sulkeutunut omaan musa-makuunsa..esim mä voin vallan mainiosta kehua jonkun artistin laulua yms vaikka en dikkaa yhtään musiikista..mutta et sää...että ottaa päähän tollaset idiootit jotka luulee tietävänsä kaiken mutta loppujen lopuksi ei tiiä muuta ku missä on paskahuussi ja missä jääkaappi..ime porkkanaa ja mee veke täältä aikuisten maailmasta..Ehkä rap-artisti KANA on sulle sopivaa musaa jota kaikki typerykset muutenkin kuuntelee ja jätä Sillanpää rauhaan..et ole edes oikeutettu arvosteleen sitä..ei millään pahalla:)))

    Hyvää kesän jatkoo sulle kuitenkin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


..kele kirjoitti:

Se oli moka kun eivät sitä nightwishiä sillon laittaneet, taisi olla eka kerta kun edes ehdolla oli jokin laulu/soittotaitoinen bändi (en tosin itse pitänyt musiikkilajista lainkaan, mutta kun muut oli silloski persuksista nin..)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu