Moi!!
Juuri Helsinkiin rantautunut niin kyselen onko käymisen arvoinen paikka? Kaffilan yläkerta näyttää siltä että siellä voisi olla kiva istua. =) Onko muuten yläkerrassa erikseen myynti vai pitääkö alhaalta tilata vaikka aikoisi ylös? Kun oon kuullu että on välillä tosi ruuhkasta siellä alhaalla.
Cafe Java (Lasipalatsi)
8
5620
Vastaukset
- :)
Mä käyn usein Javassa istuskelemassa kavereiden kanssa ja voin kyllä suositella :D
Yläkerrasta saa kahveja, teetä ja alkoholijuomia, mutta ei smoothieita tai ruokia.
Javassa tuntuu aika usein olevan pöydät tiukilla, varsinkin yläkerrassa iltaisin, joten ei ehkä kannata kovin suurella seurueella sinne mennä :D - Ylimielinen asenne!
Nauttiminen kielletty! Kamala palvelu.
Koko aamu meni pieleen tässä lafkassa!
Olin kaverin kanssa kahvilla aikaisin aamulla Cafe Javassa. Terassi oli tyhjä ja tilaasimme lattet. Otin oman latten pahvimukiin, koska ajattelin että istahdan vaan hetken jä lähden töihin ja jätän kaverin nauttimaan auringosta. Ei kestännyt kuin hetki ja tarjoilija kiukusenna tuli kertomaan, että "take out tuoteiden nauttiminen terassilla on ehdottomasti kielletty". Ei siinä olisi mitään, mutta tarjoilijan ylimielinen asenne oli kamala ja koko aamu meni pieleen sekä mulle että kaverille.
Onneksi kaupungissa on muita paikkoja eikä tarvii tähään enää palata!
Hyvin, hyin pettynyt asiakas.- haista vittu
Se take out -kahvi on halvempi kuin se paikalla juotu. Jos otat take out -kahvin ja maksat sen halvemman hinnan, niin et sinä silloin "istahda hetkeä" sillä terassilla ja juo sitä kahvia, vaan häivyt siitä mukeinesi vittuun. Tai sitten maksat sen kalliimman hinnan.
Olet harvinaisen tyhmä ja aivoton ihminen. Cafe Java tulee varmasti toimeen ilman sinun kaltaisiasi ääliöasiakkaita! - Ylimielinen asenne!
haista vittu kirjoitti:
Se take out -kahvi on halvempi kuin se paikalla juotu. Jos otat take out -kahvin ja maksat sen halvemman hinnan, niin et sinä silloin "istahda hetkeä" sillä terassilla ja juo sitä kahvia, vaan häivyt siitä mukeinesi vittuun. Tai sitten maksat sen kalliimman hinnan.
Olet harvinaisen tyhmä ja aivoton ihminen. Cafe Java tulee varmasti toimeen ilman sinun kaltaisiasi ääliöasiakkaita!Just sellainen asenne kuvaa parhaiten Cafe Javaa.
En tiennyt hintaerosta ja ehdotin maksaa sen tarjoilijalle, mutta kun ei kelvannut ja hän sanoi että joka tapauksessa en saisi istua terassilla ja juoda pahvimukista vaikka maksaisinkin.
- no jo taas
Paljonkohan noiden kahvien hintaero on?
Ja entas kun on olemassa meitakin, jotka tykkaavat juoda kahvinsa mieluummin niista mukaanotettavista mukeista kuin kahvion tavallisista kupeista? Riippumatta siita kaveleeko ulos paikasta vai ei.
Ei tulisi muuten kysymykseen tuollainen kohtelu taalla ison meren takana.
Ja kahvin hinta on sama, kumpi kuppi sitten liekin josta kahvisi litkit.
Melkoisen tylya kohtelua asiakkaille sanoisin. - Anonyymi
Asenne joillakin tarjoilijoilla outo. Kahvilassa piti näyttää koronapassi, mutta kun tuli pari naista, joilla ei ollut passia päästivät silti kahvilaan.
- Anonyymi00007
Surkea paikka, turkkilaisten myyjien palvelutaidoissa ja Suomen kielessä rutkasti parantamisen varaa, en suosittele,muslimeita täynnä
- Anonyymi00008
Yksi parhaista kahviloista kesällä ulkoterassilla istuen kahvia juoden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä681969- 1281394
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1321353- 1431082
- 103932
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten348868Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82754Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55694Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50673Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67654