Moi!!
Juuri Helsinkiin rantautunut niin kyselen onko käymisen arvoinen paikka? Kaffilan yläkerta näyttää siltä että siellä voisi olla kiva istua. =) Onko muuten yläkerrassa erikseen myynti vai pitääkö alhaalta tilata vaikka aikoisi ylös? Kun oon kuullu että on välillä tosi ruuhkasta siellä alhaalla.
Cafe Java (Lasipalatsi)
6
5534
Vastaukset
- :)
Mä käyn usein Javassa istuskelemassa kavereiden kanssa ja voin kyllä suositella :D
Yläkerrasta saa kahveja, teetä ja alkoholijuomia, mutta ei smoothieita tai ruokia.
Javassa tuntuu aika usein olevan pöydät tiukilla, varsinkin yläkerrassa iltaisin, joten ei ehkä kannata kovin suurella seurueella sinne mennä :D - Ylimielinen asenne!
Nauttiminen kielletty! Kamala palvelu.
Koko aamu meni pieleen tässä lafkassa!
Olin kaverin kanssa kahvilla aikaisin aamulla Cafe Javassa. Terassi oli tyhjä ja tilaasimme lattet. Otin oman latten pahvimukiin, koska ajattelin että istahdan vaan hetken jä lähden töihin ja jätän kaverin nauttimaan auringosta. Ei kestännyt kuin hetki ja tarjoilija kiukusenna tuli kertomaan, että "take out tuoteiden nauttiminen terassilla on ehdottomasti kielletty". Ei siinä olisi mitään, mutta tarjoilijan ylimielinen asenne oli kamala ja koko aamu meni pieleen sekä mulle että kaverille.
Onneksi kaupungissa on muita paikkoja eikä tarvii tähään enää palata!
Hyvin, hyin pettynyt asiakas.- haista vittu
Se take out -kahvi on halvempi kuin se paikalla juotu. Jos otat take out -kahvin ja maksat sen halvemman hinnan, niin et sinä silloin "istahda hetkeä" sillä terassilla ja juo sitä kahvia, vaan häivyt siitä mukeinesi vittuun. Tai sitten maksat sen kalliimman hinnan.
Olet harvinaisen tyhmä ja aivoton ihminen. Cafe Java tulee varmasti toimeen ilman sinun kaltaisiasi ääliöasiakkaita! - Ylimielinen asenne!
haista vittu kirjoitti:
Se take out -kahvi on halvempi kuin se paikalla juotu. Jos otat take out -kahvin ja maksat sen halvemman hinnan, niin et sinä silloin "istahda hetkeä" sillä terassilla ja juo sitä kahvia, vaan häivyt siitä mukeinesi vittuun. Tai sitten maksat sen kalliimman hinnan.
Olet harvinaisen tyhmä ja aivoton ihminen. Cafe Java tulee varmasti toimeen ilman sinun kaltaisiasi ääliöasiakkaita!Just sellainen asenne kuvaa parhaiten Cafe Javaa.
En tiennyt hintaerosta ja ehdotin maksaa sen tarjoilijalle, mutta kun ei kelvannut ja hän sanoi että joka tapauksessa en saisi istua terassilla ja juoda pahvimukista vaikka maksaisinkin.
- no jo taas
Paljonkohan noiden kahvien hintaero on?
Ja entas kun on olemassa meitakin, jotka tykkaavat juoda kahvinsa mieluummin niista mukaanotettavista mukeista kuin kahvion tavallisista kupeista? Riippumatta siita kaveleeko ulos paikasta vai ei.
Ei tulisi muuten kysymykseen tuollainen kohtelu taalla ison meren takana.
Ja kahvin hinta on sama, kumpi kuppi sitten liekin josta kahvisi litkit.
Melkoisen tylya kohtelua asiakkaille sanoisin. - Anonyymi
Asenne joillakin tarjoilijoilla outo. Kahvilassa piti näyttää koronapassi, mutta kun tuli pari naista, joilla ei ollut passia päästivät silti kahvilaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin121445Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3081239Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3961229Ethän leiki kanssani J- mies
Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.100893Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa
Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte13831Molemmat päät
aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s113780- 34732
Liikenne onnettomuus
Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp6730Kasteen merkityksestä ihmiselle
Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J373723kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot224687