Ratikalle veroista
oikea palsta
50722
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 50
Vanhimmat
ole profeetta omassa maassaan, Teuvoseni;)
Japanin jenejä kylvävä Teuvo ei rikastu edes omilla rahoillaan
Teuvo ja rahapuu:
http://www.youtube.com/watch?v=tbPVhCHqXSU
Vaan enhän minä täällä asiaan liittyviä aloituksia tee vaan vastailen niihin. Mistä täällä muuten saa keskustella, jos verot ja tuet ovat kiellettyjen aiheiden listalla? Pullosta, pillusta ja palstalaisista?
näyttäisi puuttuvan, on suhteellisuudentaju ja siksi aluepolitiikasta sekä tuista keskusteleminen on heidän kanssa turhaa.
Käypäs jakamassa veroasiantuntemustasi veropalstalla ja mielellään vielä linkin ketjussa - vai hävisitkö jo väittelyn. ;-(
maalaisia kohtaan juontaa juurensa siitä, että hänellä itsellään oli pakkomuutto metsäperältä Helsinkiin herkässä esikouluiässä. Äiti vei herkän pojan kaupunkiin.
Viimeksi olin katkera ja kateellinen työttömille ja kansaneläkeläisille. Nyt maalaisille. Mitähän seuraavaksi? Ratkeaisikohan kuviteltu ongelmani, jos ottaisin loparit ja muuttaisin maalle?
Kyröskoskelta kumpikin ja samanlaisia oireita mielenterveydessä.
Ongelmaan olisi valtion kannattavaa satsta verorahoja, ettei geenin aiheuttama tyhmyys lisäänny.
Ylensä vittuilijat ovat paljon kekseliäämpiä kuin sinä. Sinä olet niin ennalta-arvattava ja huumorintajuton, että sait miinuspeukun.
jotkut on sukua ukko ylijumalallekin.
THOR ON ISÄNI VENUS ON ÄITINI MARS ON PLANEETTANI
Tosin tuskallinen totuushan sitten on, että minä olen kaukaista sukua tuolle aivokuolleelle "DNA-tutkijallekin". Taidan tehdä polttoitsemurhan. :-(
ei tää oo ku elämää
http://www.youtube.com/watch?v=CvR2mCx-Jnc
vaikka luultavasti juuri sinä liputtelen kokoomuksen epäinhimmillisyydestä kertomiset.
Hurmahenkinen kiilto silmissä.
Mielipiteesi eivät ole terveitä.
Haukut minua monten kaltaiseksi lorvailijaksi ja RIKOLLISEKSI
Aiheutit minulle pahasti haittaa solvauksillasi, sillä jotkut luulevat nyt minua epäluotettavaksi työhön, johon olisin päässyt ja saanut palkkaakin.
Jumala lähetti Kainin Kyröskoskelle lisääntymään kuminuken kanssa.
Eipä uskoisi, että tällaisen kenellekään tuntemattoman anonyymin nettikirjoittajan provoilla voisi olla niin paljon vaikutusta jonkun elämään. Olen ihan sanaton ylpeydestä. Johan tässä kohta pissi nousee päähän. Sitä paitsi Montehan on ihan kuningas verrattuna kaltaisiisi pahnanpohjimmaisiin, joten en ikimaailmassa vertaisi teitä toisiinne.
Siitä ei tosin ole epäilystäkään, etteikö "solvaukseni" olisi olleet totta. Joskus totuus vain sattuu ja sitä on vaikeaa tunnustaa itselleen. Ethän sinä muuten olisi niin tolaltasi mennyt. Voimahali kuitenkin. ;-)
miks oot puskana????
EIPÄS VÄHÄTELLÄ
Sovitaan niin. ;-)
Mene raittiiseen ilmaan jo välillä, kuten minäkin.
Montehan on asunut palstalla jo yli KYMMENEN VUOTTA
MITEN KESTÄT TUOLLAISEN ELINKAUTISTUOMION VIELÄPÄ SYYTTÖMÄNÄ?????????????????????????????
ONKO ANZZYLLA UNIVERSUMIN AINOAT VIIKSET??? ONKO VIIKSET KATOAVA LUONNONVARA????
Minä olen tunnettu fyysinen henkilö ja luottamustehtävissä.
Saan eläkkeemikin palkaksi salaisuuksien pitämisestä
Osaatko kuvitellakaan valtioiden älämölöä tiedoistani.
Olisin silloin tosiaan nopeasti linnakundi ja eristysissä.
Onko se se taitetun indeksin pienentämä eläke, jonka vuoksi joudut leipäjonoon? Ja vain ja ainoastaan minun vuokseni? No mutta paljusellissä loisiminenhan on sinulle jo ennestään tuttua, joten ei mitään uutta taivaan alla...
.KÄRÄJÄT HÄÄMÖTTÄÄ
JA SE MAKSAA PAAAAAAAAAAAAALJON
ei me muut olla kuuroja
Meinaat, että jakomielitautinen Nelson. ja . haastaa minut käräjille? Sinähän olet vielä enemmän sekaisin kuin kuvittelinkaan.
diagnooseinesi, mutta tehän olettekin kuin kaksi marjaa.
Olen aivan liikutuksen vallassa. Kävin vihdoin tutustumassa linkkiisi. Sinä siis olit käyttänyt kallisarvoista aikaasi postaamalla minun kirjoituksiani ominasi S24:n verotuspalstalle. Taidan todellakin hallita elämääsi. ;-)
kaikki muutkin inhoavat sinua
Kysy ylläpidolta IP ja samalla MAKSAT VAALIRAHOISTA "KANNATTAJALLE"
Minähän siis olen "ylläpito", joten yritähän pysyä nahoissasi. Noin muutenkin voisit jo pikkuhiljaa lopettaa tuon neitimäisen piipityksesi.
Ei saa kiusata! Tai suutumme anzzylle lopullisesti.
lapsiperheiden tukemisasioista ja kuminukella naisen esiinneellisestämisestä
HAHA
vastata verotuspalstalla. Säälittävää.
On minulla avaimet budosaliin
senkin nössö
eipä Ratikan kantti kestä :D
Odotellaan näyttöjä ;-)
niitä löytyy printattunakin
;-)
Paskat sinusta mihinkään tatamille ole, kun et edes netissä uskalla nikilläsi esiintyä. Sellaista se on, entisen pampun ja nykyisen pelkääjän elämä.
tänään travoltaa? Oletkin jo aika tovin viettänyt palstalla...
Ja minä kun niin tulin palstalle ajatuksella, että täältä lohkeaisi säälipillua. Aivan kuin sinäkin. :-(
Ps. Enemmän ne tuet mielestäni lapsiperheille kuuluisivat kuin kaltaisille joutaville loisille. (Jokohan kohta lohkeaisi?)
Muutaman jutun luettuani tulin johtopäätökseen, ettei sielläkään mikään suurin verolainsäädännön asiantuntemus asu. Ennemminkin katkerat ja persaukiset. Sinä kyllä sopisit joukkoon kuin nenä päähän. ;-)
näätkö itte oman koomisuutesi :)
Ilman muuta. Saturday Night Fever. ;-)
.
......................................
ei tämö debatti anna, monte taas ovelasti liittoutuu aina jonkun dazub tai vanhojen mummojen kanssa.
Tosi kieroa intiaanitaktiikkaa jo heti palstalle tullessani
Soittelee käyttäjätukeen makeilemaan ja välillä pyytää MINULTA proxya
mitä nyt taas onnistuit tekemään???
Itse olet kyllä bannin vaarassa , kieroilija
Samahan se on millä palstalla kinaa kun samat tai samankaltaiset ääliöt kuitenkin vastassa.
http://www.youtube.com/watch?v=oRdSIOdWet0