Aiempien tulvahuippujen olemassaololle, eli niitä ei ole adjustoitu eikä manipuloitu pois tilastoista, koska ne oli jätetty todisteeksi vertailtavaksi tuleviin kuivuuksiin. Sen sijaan Aussien AGW alarmistit keskittyivät adjustoimaan aiemmat kuivuudet olemattomiin, jotta olisivat voineet esittää, ja esittivätkin viimeisimmän kuivuuden mittaushistorian kuivimmaksi. Nyt luonto puuttui ikävästi suunnitelmiin, suoraansanoen vesittäen ne. Uskokaa, tai olkaa uskomati. Jotenkin tuntuu että "Mother Nature" pitää alarmisteja pilkkanaan. http://wattsupwiththat.com/2010/02/08/ipcc-gate-du-jour-aussie-droughtgate/
Varmaan nuo 400 palkollista kiireen vilkkaa nyt pohtivat miten maineensa pelastaisivat mutta ainakin tänään vielä sanovat nettisivuillaan mm. "There is growing evidence that lower rainfall and reduced runoff in south-east of Australia is linked to global warmng..." http://www.climatechange.gov.au/climate-change/trends.aspx
0Äänestä
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Laitetaanpas tuohon jatkoksi linkki, josta näkyy myös tämä uudenpi tulvahuippu, jollaista ei siis pitänyt enää koskaan tulla.
http://www.theaustralian.com.au/news/nation/alarming-report-on-risks-covered-up/story-e6frg6nf-1225986634328
Ei pitänyt tulla, niin!
More than 400 public servants work in Canberra in the Department of Climate Change.
And their website still says that we are suffering from lower than usual rainfall and that the trend will continue.
http://www.2ue.com.au/blogs/michael-smiths-blog/and-they-didnt-see-the-rain-coming/20110112-19non.html
Aiempien tulvahuippujen olemassaololle, eli niitä ei ole adjustoitu eikä manipuloitu pois tilastoista,
koska ne oli jätetty todisteeksi vertailtavaksi tuleviin kuivuuksiin.
Sen sijaan Aussien AGW alarmistit keskittyivät adjustoimaan aiemmat kuivuudet olemattomiin, jotta
olisivat voineet esittää, ja esittivätkin viimeisimmän kuivuuden mittaushistorian kuivimmaksi.
Nyt luonto puuttui ikävästi suunnitelmiin, suoraansanoen vesittäen ne.
Uskokaa, tai olkaa uskomati. Jotenkin tuntuu että "Mother Nature" pitää alarmisteja pilkkanaan.
http://wattsupwiththat.com/2010/02/08/ipcc-gate-du-jour-aussie-droughtgate/
Varmaan nuo 400 palkollista kiireen vilkkaa nyt pohtivat miten maineensa pelastaisivat mutta ainakin tänään vielä sanovat nettisivuillaan mm.
"There is growing evidence that lower rainfall and reduced runoff in south-east of Australia is linked to global warmng..."
http://www.climatechange.gov.au/climate-change/trends.aspx