Syke tyrmää risusavotan

Tänään Helsingin sanomissa.
Niin katoavaista on risusavotan mainen kunnia.
Ja vielä Hesarissa, mistäköhän tuntuu että mannaa sataa taivaasta.
No tottahan jokainen amispoikakin tajusi ettei puuta polttamalla tule säästöjä, vaan pelkkiä CO2 päästöjä.
Kuinka tuonkin ymmärtäminen oli alarmisteille liian vaikeata.
3126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ilmastohömppä jäi yhdeksi viime vuosikymmenen kohu-hypetykseksi. Tällä vuosikymmenellä on omat hypensä ja puheenaiheensa. Kun hallitukset vaihtuvat ja kasvoja ei enää menetetä, loppuu koko EU:n kiinnostus asiaan. Muiden kiinnostus on loppunut jo vuosia sitten.

Äänestä
  • koko pellejoukko on pilannut jo monta asiaa Suomesta, risusavotta, E10 pas...bensa, tietullit jne...

    TOIVOTTAVASTI tämä pelleily loppuu pian. (kevään vaalien jälkeen ainankin)

    Äänestä

Kerätään ne risut vain kuivatusaumoihin ja myydä luonnonmukaisina polttopuina metsähallituksen taukopaikoille. Valtion rahat säästyisi kun ei tarvisisi tehdä enään valmiita klapeja turisteille.
Tumpeloimmille turisteille voisi pitää valmentavat kurssit "haluatko nuotioda luonnonmukaisesti" .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sähköteurastaja kirjoitti:

Tänään Helsingin sanomissa.
Niin katoavaista on risusavotan mainen kunnia.
Ja vielä Hesarissa, mistäköhän tuntuu että mannaa sataa taivaasta.
No tottahan jokainen amispoikakin tajusi ettei puuta polttamalla tule säästöjä, vaan pelkkiä CO2 päästöjä.
Kuinka tuonkin ymmärtäminen oli alarmisteille liian vaikeata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu