Kuinka kovaa ja kauan pitää huutaa tällä palstalla että ilmasto lämpenee tai on lämpenemättä? Kuka johtaa, ja mitä on luvassa voittajalle?
Ilmasto on
keke.
13196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Hihhulit on 6 - 0 häviöllä. Muut hihhulit ovat paineen alla jo aikoja sitten jättäneet palstan; ainoastaan hohheli on täällä vielä 24/7/365 ja vastakarva käy vielä joskus silloin tällöin poikkeamassa.
Aivan, hihhulit ovat häviöllä, tieteenkieltäjä-hihhulit. Ilmasto lämpenee ihmiskunnan tupruttelujen seurauksena, jäätiköt sulavat, merenpinta nousee jne. Vain retard-hohheli enää inttää sitä vastaan 24/7/365.
http://climate.nasa.gov/keyIndicators/
http://climate.nasa.gov/evidence/
http://climate.nasa.gov/causes/
hohhelinkin olisi jo aika päiviä sitten pitänyt ymmärtää tulleensa nenästä vedetyksi, mutta kun ei. Vieläkin aamusta iltaan hän postailee tänne tuota energiateollisuuden maksamien valetiedemiesten suoltamaa propagandaa. Saamatta kuitenkaan sentin senttiä korvausta ernegiateollisuudelle tekemästään "työstä".
Kysymys kuuluu: "miksi"?
Jonkin aikaa palstaa seuranneena veikkaan ettei loppua ole näkyvissä.
Johtamisesta en tiedä mutta eräs taho lupailee palkinnoksi Nobelia. Se on luvassa jos kumoaa fysiikan lain, jota käsittääkseni kukaan ei ole edes kiistänyt. Olemme hämillisen ylpeitä siitä, että joukossamme on henkilö/henkilöitä, joilla on valtuudet Noopeleita lupailla.
Kaikki denialistiretardit kylläkin kieltävät sen fysiikan lain, että hiilidioksidi absorboi lämpöä. Nobelin palkinto kyllä myönnetään tämän kumoajalle. Onhan Al Gorekin jo Nobelisti, tieteellisistä ansioistaan!
Ilmasto lämpenee 100 astetta Amerikassa! http://www.accuweather.com/blogs/news/story/45617/100degree_warmup_ahead_for_som.asp
Ei sittenkään. Asteikko on Fahrenheit ja tuulet ovat Yhdysvalloissa kääntymässä eteläiseksi. Sää vain muuttuu, ei koko planeetan ilmasto. Nyt loppui tämä hihhulointi!
Miksi postailet noita sääuutisia tänne ilmastonmuutospalstalle?
Toistaiseksi murskaavan järeä enemmistö vakavasti otettavista tieteentekijöistö uskoo laajojen mittausdatojen ja fysiikan ja kemian lainalaisuuksien olevan pitäviä.
Mutta voihan ihmiskunta toki aina taantua taikauskoon ja pimeyteen, ei siinä mitään, kaikki on mahdollista.
Tuota taannuttamistahan viherpiiperöt yrittivät tuolla ilmastohömpötyksellään.
Moni uskoi aluksi, mutta kun mitään näyttöä asiasta ei sitten ollutkaan, niin lörinäksihän se sitten meni.
Tuo loputon hörhöilysi ja lapsellinen palstan häiriköintisi ei muuta millään tavalla niitä faktoja, että ilmasto lämpenee ihmiskunnan tupruttelujen seurauksena, jäätiköt sulavat, merenpinta nousee jne.
http://climate.nasa.gov/keyIndicators/
http://climate.nasa.gov/evidence/
http://climate.nasa.gov/causes/
http://ilmatieteenlaitos.fi/ilmastonmuutos/
http://ilmatieteenlaitos.fi/ilmastonmuutoskysymyksia
Kyllä ne "tiede"miehet laulavat niiden lauluja, jotka heille palkan maksavat. Fysiikan ja kemian lainalaisuudet opitaan jo yläasteella, mutta ainoastaan viherhihhulit voivat saada päähänsä ryhtyä väittämään, että 0,01%-yksikön "kasvu" ilmakehän co2-pitoisuudessa olisi jotenkin erikoista ja maapalloa uhkaava asia.
Kukaan ei vaan pysty näyttämään toten noita ihmeellisiä väitteitäsi.
Huutaminen on ihan yhtä tehokas keino ilmastonmuutoksen hillitsemiseksi tai sen aikaansaamiseksi kuin mikä tahansa muukin ihmisen kehittämä keino. Jpskin se paljon halvempi kuin moni muu keino.