Haluaisin muistuttaa kaikkia AGW-hörhöjä, että
a) tämä on ilmastopalsta; sääpalsta on toisaalla, ja
b) tämä on tiedepalsta; uskonnoille löytyy omat palstansa (voitte ehkä pyytää Suomi24:ltä, että AGW-kultille perustettaisiin oma palstansa uskontopalstojen ryhmään)
AGW-hihhuleiden tulisi lopettaa tämän palstan häirintä, ja heidän tulisi mennä hörhöilemään muualle.
a) tämä on ilmastopalsta; sääpalsta on toisaalla, ja
b) tämä on tiedepalsta; uskonnoille löytyy omat palstansa (voitte ehkä pyytää Suomi24:ltä, että AGW-kultille perustettaisiin oma palstansa uskontopalstojen ryhmään)
AGW-hihhuleiden tulisi lopettaa tämän palstan häirintä, ja heidän tulisi mennä hörhöilemään muualle.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tämä ei ole sääpalsta. Muista sinne mennessäsi että ilmasto kuumenee ennätysvauhtia.
Haluaisin muistuttaa kaikkia AGW-denialisteja, että
a) tämä on ilmastopalsta; sääpalsta on toisaalla, ja
b) tämä on tiedepalsta; uskonnoille löytyy omat palstansa (voitte ehkä pyytää Suomi24:ltä, että AGW-denialismille perustettaisiin oma palstansa uskontopalstojen ryhmään)
AGW-denialistien tulisi lopettaa tämän palstan häirintä, ja heidän tulisi mennä hörhöilemään muualle.
Voi että, olit fiksu. Olet varmaan harrastanut itämaisia taistelulajeja? Niissäkin käännetään hyökkääjän voima itse hyökkääjää vastaan. Teit juuri sen, ja älykkäästi! Ihme ettei tuota debaattiitekniikkaa harrasteta laajemmalti?
Palstan lukijoille on syytä muistuttaa, että tuo edellisen viestin kirjoittaja on häiriköinyt tätä palstaa jo syyskuusta 2009 saakka eri nimimerkeillä. Tässä niistä vain pieni osa:
"retard on pelle" "pilkkukaks on pelle" "amispelle on pelle" "hörhöt ovat pellejä" "Ssivistäjä" "Sähkösivistäjä "no huh huh" "torakan perse" "häivy alkkis" "häivy retard" "sivistetään hörhöä" "sivistetään hihhulia" "sivistetään alkkista" "sivistetään retardia" "sivistetään tuhnua" "sivistän sinua" "muistutetaan ääliötä" "hohhoijaa alkkista" "kerropas retard" "olet sairas" "olet sairas retard" "olet mielisairas" "olet sairas alkkis" "apua sinulle" "hohhoijaa retardia" "huh huh retardia" "hohhoijaa hörhöjä" "hohhoijaa pelleä" "hohhoijaa tuhnua" "hohhoijakkaa" "huoh joo" "häivy hörhö" "miksi hörhöilet?" "kerropas hörhö" "miksi valehtelet" "miksi valehtelet retard" "mene pois retard" "ryttttttääjä" "rrrrrrrrryyyyttttttt" "ei jumalauta" "ei hemmetti" "ei helv..." "ei saatana" "everqeve" "rwbwrbtb" "rtbrtbsrbrr" "dtyndtnt" "rtshrthr" "tyhdrbndrnh" "egrergaegraer" "wrtbwrbbrt" "rwbwrbrb" "tnyetnyet" "k" "v" "h" "4546g4g64" "hoaksdha" "hoshaid" "hosaldda" " hopajdlsöd" "hosbkLD" "hoshkald" "hohsoaxkd" "hodnakck" "hojagsa" "hosdjalc"
Lisäksi hohheli käyttää varsin usein varastettuja nimimerkkejä "..........." "-------" "huohh..." tai "huoh..."
Tuo loputon hörhöilysi ja palstan lapsellinen häiriköintisi ei muuta millään tavalla niitä faktoja, että ilmasto lämpenee ihmiskunnan tupruttelujen takia, jäätiköt sulavat, merenpinta nousee jne.
http://climate.nasa.gov/keyIndicators/
http://climate.nasa.gov/evidence/
http://climate.nasa.gov/causes/
http://ilmatieteenlaitos.fi/ilmastonmuutos/
http://ilmatieteenlaitos.fi/ilmastonmuutoskysymyksia
Vaikuttaisi vähän siltä että ainoastaan sinä tupruttelet ja harhoissasi näet kuinka jäätiköt sulavat, merenpinta nousee jne.
Vilkaise ihmeessä hieman laajempaa kokonaisuutta:
http://www.esrl.noaa.gov/psd/map/ANIM/sfctmpmer_01a.fnl.30.gif
http://data.giss.nasa.gov/gistemp/graphs/Fig.A.gif
http://data.giss.nasa.gov/gistemp/graphs/Fig.A2.gif
http://nsidc.org/data/seaice_index/images/daily_images/N_daily_extent_hires.png
http://nsidc.org/data/seaice_index/images/daily_images/N_stdev_timeseries.png
http://nsidc.org/images/arcticseaicenews/20110202_Figure3_thumb.png
http://nsidc.org/images/arcticseaicenews/20110202_Figure3.png
Vilkaise sinä keittiösi ikkunasta ulos, niin näet saman sään, minkä kaikki muutkin ovat tänä talvena nähneet pohjoisella pallonpuoliskolla.
Monta säätä yhteenlaskettuna=ilmasto.
Kerropas retard, näkyykö sinun ikkunastasi todellakin koko pohjoinen pallonpuolisko?
Olet siis vitun tyhmä?
Ei; minun keittiöni ikkunasta ei näy koko pohjoinen pallonpuolisko. Mutta kaikki, jotka ovat katsoneet jossakin päin pohjoista pallonpuoliskoa oman keittiönsä ikkunasta ulos, ovat nähneet saman näkymän tänä talvena, kuin sinä näet katsoessasi nyt oman keittiösi ikkunasta ulos.
Oliko riittävän hyvin väännetty rautalangasta? Onko vieläkin ymmärtämisvaikeuksia?
Näyttäisi siltä, että vain sinä retard olet vitun tyhmä.
Pohjoisella pallonpuoliskolla on koko talven ollut jatkuvasti laajemmilla alueilla normaalia lämpimämpää kuin normaalia kylmempää. Siksi merijäätkin ovat jokseenkin ennätysvähissä.
Eli mikä on ongelmasi retard? Jonkinlaista mielenterveyshäiriötä kenties?
http://www.esrl.noaa.gov/psd/map/ANIM/sfctmpmer_01a.fnl.30.gif
http://nsidc.org/data/seaice_index/images/daily_images/N_daily_extent_hires.png
http://nsidc.org/data/seaice_index/images/daily_images/N_stdev_timeseries.png
http://nsidc.org/images/arcticseaicenews/20110202_Figure3_thumb.png
http://nsidc.org/images/arcticseaicenews/20110202_Figure3.png
Haluaisin muistuttaa myös, että
1) Ilmasto lämpenee pääasiassa ihmisen toiminnan seurauksena.
2) Tätäkin viestiä kirjoittaessani ilmasto lämpeni ennätysvauhtia.
"Ilmasto lämpenee pääasiassa ihmisen toiminnan seurauksena"
Kerropas hörhö, että miten ihminen sai lämmitettyä ilmaston niin, että jääkaudet saatiin loppumaan?
Etkö todellakaan tiedä, mikä on aiheuttanut ja lopettanut jääkaudet? Se on kerrottu tällä palstalla kuitenkin jo ainakin kymmeniä kertoja. Kokeile ihmeessä vaikka googlettaa tai wikittää.
Lukeeko siellä, että jääkausi-ilmasto lämpeni pääasiassa ihmisen toiminnan seurauksena? Niinhän sinä kerroit, että "Ilmasto lämpenee pääasiassa ihmisen toiminnan seurauksena"??
Vai onko tässä nyt taas kyseessä kenties kirsikanpoiminta, mitä muutenkin jatkuvasti harjoitat?
Miksi olet noin lapsellinen pelle ja trolli retard?
Ihminen on lämmittänyt ilmastoa tuprutteluillaan vasta parisataa vuotta, ja siitäkin reilummin vain muutaman viimeisen vuosikymmenen.