Olen harrastanut avantouintia 11 vuotta ja jatkan niin kauan kuin se on mahdollista. Se ei todellakaan ole itsensä rääkkäämistä vaan ihanaa.
Keho stressaantuu hyvällä tavalla ja se tuottaa mielihyvää, ääreisverenkierto vilkastuu. Flunssat pysyy loitolla. Ihmisen on oltava perusterve eikä sairaana tai krapulassa pidä mennä avantoon.
Toki on niitä, jotka eivät koe sitä miellyttäväksi, esim. jotkut kylmän arat.
Kannattaa kokeilla (ei sydänsairaille).
avantouinti
hyvää huumetta
1
534
Vastaukset 1
- eiuskallakokeilla
On tuo varmaan mukavaa varsinkin kovalla pakkasella kun vesi tuntuu lämpimältä, täällä missä asun on myös avantouintipaikka tuossa eräässä lammessa.
Oli niin jäätynyt se että siellä on myös lasten luistelukenttä nyt :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 122812
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.24757- 39695
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32658Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?45590Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?67538Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?52536- 76527
- 34525
- 63506