Olen harrastanut avantouintia 11 vuotta ja jatkan niin kauan kuin se on mahdollista. Se ei todellakaan ole itsensä rääkkäämistä vaan ihanaa.
Keho stressaantuu hyvällä tavalla ja se tuottaa mielihyvää, ääreisverenkierto vilkastuu. Flunssat pysyy loitolla. Ihmisen on oltava perusterve eikä sairaana tai krapulassa pidä mennä avantoon.
Toki on niitä, jotka eivät koe sitä miellyttäväksi, esim. jotkut kylmän arat.
Kannattaa kokeilla (ei sydänsairaille).
avantouinti
hyvää huumetta
1
534
Vastaukset
- eiuskallakokeilla
On tuo varmaan mukavaa varsinkin kovalla pakkasella kun vesi tuntuu lämpimältä, täällä missä asun on myös avantouintipaikka tuossa eräässä lammessa.
Oli niin jäätynyt se että siellä on myös lasten luistelukenttä nyt :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201185
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89874- 85741
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18699- 91675
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat276675- 107614
- 29555
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49533Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet110497