avantouinti

hyvää huumetta

Olen harrastanut avantouintia 11 vuotta ja jatkan niin kauan kuin se on mahdollista. Se ei todellakaan ole itsensä rääkkäämistä vaan ihanaa.
Keho stressaantuu hyvällä tavalla ja se tuottaa mielihyvää, ääreisverenkierto vilkastuu. Flunssat pysyy loitolla. Ihmisen on oltava perusterve eikä sairaana tai krapulassa pidä mennä avantoon.
Toki on niitä, jotka eivät koe sitä miellyttäväksi, esim. jotkut kylmän arat.
Kannattaa kokeilla (ei sydänsairaille).

1

535

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiuskallakokeilla

      On tuo varmaan mukavaa varsinkin kovalla pakkasella kun vesi tuntuu lämpimältä, täällä missä asun on myös avantouintipaikka tuossa eräässä lammessa.

      Oli niin jäätynyt se että siellä on myös lasten luistelukenttä nyt :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      40
      1316
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      314
      1134
    3. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      949
    4. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      301
      924
    5. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      781
    6. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      126
      726
    7. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      193
      672
    8. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      46
      669
    9. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      61
      605
    10. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      546
    Aihe