Olen harrastanut avantouintia 11 vuotta ja jatkan niin kauan kuin se on mahdollista. Se ei todellakaan ole itsensä rääkkäämistä vaan ihanaa.
Keho stressaantuu hyvällä tavalla ja se tuottaa mielihyvää, ääreisverenkierto vilkastuu. Flunssat pysyy loitolla. Ihmisen on oltava perusterve eikä sairaana tai krapulassa pidä mennä avantoon.
Toki on niitä, jotka eivät koe sitä miellyttäväksi, esim. jotkut kylmän arat.
Kannattaa kokeilla (ei sydänsairaille).
avantouinti
hyvää huumetta
1
474
Vastaukset
- eiuskallakokeilla
On tuo varmaan mukavaa varsinkin kovalla pakkasella kun vesi tuntuu lämpimältä, täällä missä asun on myös avantouintipaikka tuossa eräässä lammessa.
Oli niin jäätynyt se että siellä on myös lasten luistelukenttä nyt :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen
Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.1802805Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin222344kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot4001095Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!
Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!1541062Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä417992- 66977
- 67918
- 110843
Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni
Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure48764Euroviisuhuitelua
En ole koko viisuista kiinnostunut enkä aio edes katsoa kisoja. Ihmetyttää tämä vouhkaaminen laulaja pariskunnasta joka36701