Näin esitettynä

se ennenkuulumaton kuumeneminen--miltä näyttää?
http://4.bp.blogspot.com/_BsNAUboeko4/TLWp3FpcG0I/AAAAAAAAAYE/WT80q2s2z00/s1600/NASS GISS Global Land-Ocean Temperature Index (1880-2009).jpg
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitta-asteikkoa on tarkoitushakuisesti muokattu, mutta näkyy se lämpeneminen selvästi siltikin.

Tuolla periaatteella pystytään piilottamaan vaikka maailman väestönkasvu.

Oletko tosiaan noin yksinkertainen vai esitätkö vaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


totta on kirjoitti:

se ennenkuulumaton kuumeneminen--miltä näyttää?
http://4.bp.blogspot.com/_BsNAUboeko4/TLWp3FpcG0I/AAAAAAAAAYE/WT80q2s2z00/s1600/NASS GISS Global Land-Ocean Temperature Index (1880-2009).jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu