Pikkusiskoni menee naimisiin

ikisinkku.

Toki olen iloinen uutisista, mutta oma "kohtalo" on alkanut mietityttämään entistä enemmän. Tulenko itse koskaan löytämään ketään ja pääsenkö ikinä naimisiin asti. Viimeistään nyt alkaa suvun säälittelyt ja voivottelut siitä, miten minunkin nyt tulisi joku löytää. Miten päädyn vanhaksi piiaksi loppu elämäkseni.

Tällä hetkellä tilanne näyttää ihan oikeasti siltä. Pitäisi yrittää jotenkin aktivoitua ja löytää paikkoja, joissa miehiin voisi tutustua. Huoh, tällaiset uutiset muistuttaa aina siitä, miten ankeaa elämää sitä itse elääkään.

8

199

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sir_eino

      Minunkin yksi pikkusiskoni on naimisissa ja hänellä on lapsiakin. Äh.

    • Mun pikkuveli menee kesällä naimisiin ja silläkin on jo kaksi lasta.

      • Lycka till

        Onnea vaan pikkusiskolle.


    • Heh, minun tuttavapiirissä tulee vain eroja... No onneksi olen siitä onnekkaassa asemassa että minun ei tarvi niitä kestää, ikisinkkuna olemisessa tämäkin hyvä puolensa. Meitä on muitakin ikisinkkumiehiä suvussa, niin ei ole mitään pelkoa siitä että joku sanoisi jotain tilanteestani.

    • freedo.m1977

      Mun sisko on vuotta vanhempi ja hän ollut jo yli vuoden naimisissa ja lapsi. Itse siis 34-vuotias ja yksin. No elän yksin. Ei ole muutakaan mahdollisuutta.

    • jackaroo

      Eipä minulle siskoja tai veljiä ole, mutta kyllähän sitä itsekin alkoi pikkuhiljaa huolestumaan kun lähes kaikilla kavereilla se tyttöystävä tai avopuoliso alkoi löytymään jo tuossa pari vuotta sitten. Ja nyt sitä on entistäkin enemmän huolissaan kun noiden kavereiden pikkuveljillä/siskoillakin on jo omat puolisonsa ja itse sitä on ihan yksin. Jotain on pakko tehdä, sillä en todellakaan aio odottaa sitä hetkeä kun olen vieläkin yksin ja kaikki muut ovat jo naimisissa tai jo eronneitakin.

    • öhö

      Kyllähän tuo huolettaa kun paljon nuoremmat serkutkin pariutuu oikealta ja vasemmalta...

    • Suku sammuu

      Mulla on yksi veli ja yksi sisko. Ollaan kaikki yli nelikymppisiä, ja sinkkuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      177
      6502
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1784
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1568
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1300
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      982
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      37
      946
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      96
      913
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      849
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      238
      820
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      809
    Aihe