lihaa, kun syön erillaisia papuja , hedelmiä, kasviksia, luomuleipää ja luomumaitoa .
En ole nyt kahteen viikkoon syönyt minkäänlaista lihaa, mutta kalaa pari kertaa viikossa.
nainen44v.
En ole nyt kahteen viikkoon syönyt minkäänlaista lihaa, mutta kalaa pari kertaa viikossa.
nainen44v.
Vastaukset 2
Vanhimmat
"Spirulina muodostaa kaikista maailman organismeista tehokkaimmin proteiineja ja se sisältää 65-71% hyödynnettävässä muodossa olevaa proteiinia! Tämä tekee siitä ehkäpä maailman rikkaimman proteiininlähteen. "
lähde: http://www.superfoodit.com/spirulina.html
"Hampunsiemen - toisin kuin esimerkiksi eläinperäiset proteiininlähteet - on raaka, kokonainen ja valmis proteiininlähde sellaisenaan. Sitä ei tarvitse missään vaiheessa kuumentaa, jotta esimerkiksi ravinnon sisältämät bakteerit saataisiin tuhottua. Tämän vuoksi hampunsiemenessä on jäljellä kaikki sen elinvoimaiset ravinto-aineet. Yli 65% hampunsiemenen proteiineista on loistavasti imeytyvää edestiiniä. "
lähde: http://www.superfoodit.com/hamppu.html
Sopii käytettäväksi vaikka viherpirtelön seassa. Ja jos laihdutus kiinnostaa niin pitää myös nälän tunteen aika hyvin poissa. Kannattaa tutustua.
nyt äkkiä hampunsiemeniä kukkapurkkeihin ja ikkunalaudalle! kesällä voi sitten laittaa kasvimaalle kasvamaan. syksyllä voi korjata runsaan hampunsiemensadon. terveellisiä hampunsiemeniä itselle ja vaikkapa talveksi lintulaudalle, niin näkee siellä sitten muitakin lintuja kuin talitintteja!