Eikö mieheltä sallita minkäänlaisia heikkouksia? Miehen pitäisi olla sitä ja tätä. Minusta tuo on aika narsistinen lähtökohta. Minä en ainakaan halua olla tekemisissä minkään pissapään kanssa joka kuvittelee olevansa joku maailman napa ja jolla on vain vaatimuksia, mutta itse ei anna yhtään mitään.
Miksi pitäisi olla täydellinen?
Naisasialoooseri
7237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eikö naisille sallita minkäänlaisia heikkouksia? Naisen pitäisi olla sitä tai tätä. Minusta se on aika narsistinen lähtökohta. Minä en ainakaan halua olla tekemisissä jonkun itsekeskeisen tyypin kanssa jolla on pelkkiä vaatimuksia mutta ei itse anna mitään.
taas.
mistä näitä oikein pulpahtelee.. taidat olla ikävystynyt?
eikä ole kokemusta naisista, kun tuollaista kehtaat sanoa?
jos vaikkapa aloittaisit siitä, että kohtelisit naisia ihmisinä, sekä yksilöinä.
voisi auttaa pitkälle.
ei pidäkään
Komppaan tätä sinkkua...
En tunne paljoa kilpailuviettiä muita ikäisiäni miehiä kohtaan että pitäs olla hieno auto, talo ja lapset ja "hienot menot" emännän (Terkkuja HEsaan) kanssa.
Olen siis hieman elämäntapa loner ja en tosiaan ole täydellinen, ja ajan jatkossakin yksin kesäauringon laskuun. Ehkä olemukseni tässä ikäluokassa huokuu sitä että "sori hani, vauvat joskus muulloin.." En edes tiedä voinko tulla riippuvaiseksi naisesta ja olla umpi-rakastunut palvoja hänelle?
En ole nimittäin koskaan selvittänyt itselleni miten korkealle voisin päästä naisen iskemisessä kun pistän kaiken peliin mitä asiasta tiedän. Tämä kyllä kiehtoo minua.
Kyllä minä tahtoisin tutustua baarissa lähinnä naiseen sielläkin ja treffata myöhemmin uudelleen, toki taiteen sääntöjä noudattaen tämäkin "ei seksiä ekana-tutustuminen"....
Tottakai naiset ovat ihmisiä ja erilaisia kuten ovat miehetkin. Ehkä joku kiva neinen voisi minustakin tykätä uudelleen?
Mitä tarkoittaa "täydellinen" ? Kukaanhan ei ole.
HAH! Sähän oot ihan täys pelle. Toisessa ketjusa ruikutat sitä et muijan pitää olla kaunis ja täydellinen muuten et huoli sitä ja tässä ketjuja nää taas ruikutat sitä et muijat muka vaatii liikaa.