Elikkäs löytyskö Tamperee alueelta kitaristia/rumpalia/basistia ihan vaan harrastusmielessä soitteleen yhessä yksin soittamisen sijaan. Ei siis välttämättä mitään bänditouhuja vaan vaikka kitara duo käy jollon ei tarvii välttämättä reenikämppää. Mutta eipä bändihommatkaan pahalta kuulosta. Ikähaitari olis ehkä hyvä olla parista kympistä alle kolmeen kymppiin niin tulee ehkä paremmin juttuun.
Oon 23-vuotias itse oppinut kitaristi. Jotain 5 vuotta ollu kitaran varressa. Sooloja en oo innostunu oikeen reenaileen vaan oon keskittyny lähinnä komppikitara puoleen. Bändikokemusta ei varsinaisesti oo lukuunottamatta muutaamaa kertaa rumpalin kanssa soittamisesta. Lähinnä tulee soiteltua kotosalla. Metallipuoli on lähimpänä itseä. Aikalailla bändit joita tulee soiteltua on Megadeth, Metallica, Stam1na, Mokoma. Joskus myös hard rock puolta ja kevyempääkin esim. AC/DC, Whitesnake. Ite soittelisin mieluiten näiden bändien lähimaastosta olevaa musaakkia.
Jos tämmönen kiinnostaa niin pistä viestiä tuleen. Katotaan sitte miten homma lähtee käyntiin.
Kitaristi hakee soittoseuraa Tampereen alueelta
gexp
0
72
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859