AGW vetäytyy.
Viikonlopuksi pakastaa ja lunta tulee!
...................
987
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tuo säälässytyksesi ei muuta millään tavalla niitä faktoja, että ilmasto lämpenee ihmiskunnan tupruttelujen takia, jäätiköt sulavat, merenpinta nousee jne.
http://climate.nasa.gov/keyIndicators/
http://climate.nasa.gov/evidence/
http://climate.nasa.gov/causes/
http://ilmatieteenlaitos.fi/ilmastonmuutos/
http://ilmatieteenlaitos.fi/ilmastonmuutoskysymyksia
Nyyh, alarmistien toiveet AGW hönkäyksestä hyytyvät.
Olivatten jo suunnittelemassa riemujuhlaa AGW,n etenemisestä.
Mutta milloin se kevät oikein tulee, minusta se on myöhässä.
Näihin aikoihin pitäisi mulla olla useita havaintoja muuttolinnuista, mutta ei ensimmäistäkään. Jääneet vissiin Välimerelle lomailemaan.
Eikö AGW,n pitänyt aikaistaa lintujen muuttoa.
Käynyt vähän kattelemassa.
http://www.mtkl.fi/tietopankki/mista_apua/hoitoon_hakeutuminen/
http://aa.fi/
Hommaisit nyt apua kevään tulemiseen.
Se mistä haalit apua itsellesi, ei kiinnosta minua, mita ehkä sen verran
että suljetulta tuskin pääset häiriköimään alvariinsa, vai onko sinne nettiyhteydet nykyään.
Ajatttelin vaan että noi tietsikan kaapelit on aika jämäkkää tekoa, kestää
hyvinniin yhden alarmistin painon.
http://www.mtkl.fi/tietopankki/mista_apua/hoitoon_hakeutuminen/
http://aa.fi/
Voi perrrr....nyt ei hyvältä näytä, minkä aurinko hintelästi sulattaa se pakastuu kahta kauheammin öisin. Kyllä tänä vuonna vappua juhlitaan nietoksissa. Jos ei ole Ullanlinnan mäellä hankikanto vapunpäivänä niin lupaan juoda pullollisen samppanjakaljaa.
Jos on hankikanto, lupaatko juoda kuitenkin pullollisen samppakaljaa.
Kysyn uteliaisuuttani, kun minusta on aina hyvä tehdä hyviä lupauksia.
Ilmastonmuutos on niin vakava asia että se vaatii meiltä kaikilta uhrauksia. Niinpä teen henkilökohtaisen ilmastolupauksen, sitoudun juomaan vapunpäivänä pullon samppanjakaljaa oli Ullanlinnanmäellä lunta eli ei. Sulatan vaikka putelin jos se ehtii jäätyä matkalla. Sitä paitsi kukaan ei ole vielä kyennyt todistamaan että hiilidioksidia sisältävän kuohujuoman absorbointi vapunpäivänä ei olisi hauskaa. Jonka asian mainitseminen kylläkin heittää ikävän varjon koko juhlan ylle: Seuraavan eduskunnan tulee näyttää maailmalle esimerkkiä ja kieltää vapun juhliminen jotta tämä ahneiden loppasuiden holtiton hiilidioksidin tupruttelu juomapulloista loppuu.
Minähän arvasin että jätit takaportin auki, että epäilet kuitenkin että on hankikanto.