80-LUVUN luu marmeladi karkki

Sellanen koiran luun muotoinen pehmeä pinkki sokerikuorrutettu. Tietoa minkä niminen tää oli.

Hemmetin hyvä. Veny sillain kivasti
3954
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oi minäki tykkäsin niistä :)
nimeä en muista

Äänestä

mustanakin niitä oli, tykkäsin mustistakin oliko lakunmakuiset. Irttareita l. sekalaisia kun ostettiin niin ne tais olla vaan nimellä "Luu"

Äänestä

Ainakin Turun Sweet Surprise -karkkikaupasta saa noita, ne taitaa olla mansikkaluu -nimellä. Muualla en ole noita nähnyt. Itsekin pidän noista ihan törkeesti!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


plutonluukarkki kirjoitti:

Sellanen koiran luun muotoinen pehmeä pinkki sokerikuorrutettu. Tietoa minkä niminen tää oli.

Hemmetin hyvä. Veny sillain kivasti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu