Vielä puolitoista vuotta sitten palstalla käytiin jonkinmoista keskustelua, mutta nykyisin saan asiallisiin viesteihini vastaukseksi pelkkää hörhöjen mölinää.
Repikää nyt vaikka tuolta huumoria:
http://www.telegraph.co.uk/earth/earthnews/8413806/Antarctica-going-green-due-to-climate-change.html
Repikää nyt vaikka tuolta huumoria:
http://www.telegraph.co.uk/earth/earthnews/8413806/Antarctica-going-green-due-to-climate-change.html
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kokeilepa joskus tosiaan kirjoittaa asiallinen viesti, Jöns. Sellainen jossa et nimittele ja jossa perustelet kantasi ihan omin sanoin. Siis ilman ulkoa opittuja linkkilitanioita.
Vielä puolitoista vuotta sitten palstalla näkyi pelkkää AGWhörhöjen mölinää
Nyt käydään jonkinmoista keskustelua, mutta nykyisin saan asiallisiin viesteihini vastaukseksi usein pelkkää hörhöjen mölinää ja linkkilitanioita.
Alarmisti voisi selvittää mikä hänen mielestään on asiallista keskustelua.
Puhummeko samasta asiasta.
Ethän vain tarkoita että linkkilitaniat olisi mainitsemaasi asiallista keskuselua.
Ja mitähän huumoria tuosta pitäisi repiä?. No tuo otsikko on aika hauska "Antarctica muuttumassa vihreäksi Ilmastonmuutoksen vuoksi"
Tosiasiassa Etelämantereen niemen kärjessä ja lähisaarilla kasvaa vähän noin 100 eri lajia sammalia ja jäkälää sekä vähän yhtä heinäkasvia, joten pikkasen yliampuva otsikko.
sinä vedät puoleesi kaltaisiasi.
Valitettavasti.
Keskustelua on myös vastata esitettyihin kysymyksiin, eikä vain paeta kuin pillu hetekalla.
Melko yksipuolista, kun esität väitteitä ja niihin vastataan ja kysytään kantaa vastaukseen, niin pakenet paikalta.
Niin, olen kysynyt sinulta jo monta kertaa, että miksi apinoit aina palstan muiden keskustelijoiden nimimerkkejä (nyt esimerkiksi Vähäpaljon), mutta etpä ole vielä vastannut.
Et siis osaa edes lukea, mutta pitää tulla taas sössöttämään jotain turhaa. Voi reppanaa.
Eli siis sinä itse pakenet kysymystäni kuin pillu hetekalla.