Syyttäjän sihteeri

Syyttäjän sihteeriksi on paikka auki. Onko siihen jo henkilö valmiina vai onko se aidosti auki?

Kuka muuten tekee päätöksen?
2938
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ne on aina olleet sellaisia paikkoja, joihin on tekijä ollut jo omasta takaa.

Äänestä
  • Melkoisen rumaa hommaa. Laittaa auki, vaikka valittava henkilö on jo selvillä!

    Miessyyttäjien aikaan moneen syyttäjäyksikköön palkattiin hyväpohkeisia lyhyhameisia pimatsuja. Nyt naisenemmistö syyttäjissä on tosiasia. Kuulemma poikasihteerit ovat nyt in.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oikeustradenomi. kirjoitti:

Syyttäjän sihteeriksi on paikka auki. Onko siihen jo henkilö valmiina vai onko se aidosti auki?

Kuka muuten tekee päätöksen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu