http://newice.fi/
Vantaalainen luistelukerho, ei yhteystietoja... Onko jäänyt vain ajatuksen asteelle jollakin?
kuka on sivuston new Ice -takana?
5
198
Vastaukset 5
- Skatemom
vaikuttaa että on ihan uusi juttu... olisi varmaan kannattanut laittaa yhteystietoja. Sekä tietoa siitä minkä tasoisista luistelijoista aiotaan leiri koota. Koreografina tunnettu Tamara on ainoa jonka sivuilta äkkiseltään tunnistin. Hän on vetänyt luistelijoille koreografiatunteja balettisalissa sekä yleisöjäillä vähän muutakin kuin koreografiaa.
Kesäjäät eivät kuulu jäiden jakojärjestelmään eivätkä ole kaupungin tukemia joten niitä voi kukin hakea haluamastaan paikasta. Tuskin tämä "seura" on olemassa enää syksyllä mutta mikäli porukkaa löytyy niin mikä ettei sitä sitten hyödynnetä ja koota leiri kasaan pääkaupunkiseudullekin kesällä.
Ainoastaan mietityttää se että Myllypuron hallin pitäisi olla menossa kiinni remontin takia tässä jo ensi kuusta viimeistään... - Guess???
Juuri näiden yhteystietojen puuttuminen ihmetyttää, myöskään vamentajien nimiä ei ole mainittu leirille.
Joku kuitenkin nähnyt vaivaa jo niin pitkälle että on nettisivut saanut pystyyn, eli joku on miettinyt aika pitkälle/vakavasti.
Sivustolla on mainittu että perustettu syksyllä 2009... - Skatemom
On näköjään yhdistys New Ice ry ja kotipaikkana on Helsinki ja osoite osoittaa sormella Vuosaareen...
http://www.kauppalehti.fi/yritykset/yritys/new ice ry/23084120
Leiri on sen vertta halpa että varmaan saivat jo omasta porukasta täyteen joten eivät ole tarvinneet siihen ulkopuolisia kysellä..
Vantaalainen se ei sitten kuitenkaan ole..
Voisivat mainostaa ihan avoimesti - saattaisi paikallisiin seuroihin kyrsiintyneet kiinnostua....- pohjoisen tyttö
Kiinnostuin myös tästä ja jatkoin etsintää...
Sanooko nimi Luhtonen mitään?
Taitavat treenata pääosin Venäjällä, mikäli olen oikein ymmärtänyt. Aiemmat seura HL ja HSK.
Tarkoituksena siis ei varmaankaan ole leirille luistelijoita hankkia. Tällainen toiminta viittaa siihen, että tämä yhdistys toimii vain tukien ja halvempien jäiden saamiseksi. Voin toki olla väärässäkin.
- GUESS??
Itse kanssa googlettamalla pääsin samaan lopputulokseen. Ei yhtään pöllömpi idea, yhdistyksen on helpompi saada jääaikaa, sponsoreita, tukia, avustuksia jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 831029
- 73862
Jasmin Vähäkangas paljastelee
Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut101586- 43585
- 46557
Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat
Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t4526- 29523
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61515Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta
Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.164513Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t136508