http://newice.fi/
Vantaalainen luistelukerho, ei yhteystietoja... Onko jäänyt vain ajatuksen asteelle jollakin?
kuka on sivuston new Ice -takana?
5
190
Vastaukset
- Skatemom
vaikuttaa että on ihan uusi juttu... olisi varmaan kannattanut laittaa yhteystietoja. Sekä tietoa siitä minkä tasoisista luistelijoista aiotaan leiri koota. Koreografina tunnettu Tamara on ainoa jonka sivuilta äkkiseltään tunnistin. Hän on vetänyt luistelijoille koreografiatunteja balettisalissa sekä yleisöjäillä vähän muutakin kuin koreografiaa.
Kesäjäät eivät kuulu jäiden jakojärjestelmään eivätkä ole kaupungin tukemia joten niitä voi kukin hakea haluamastaan paikasta. Tuskin tämä "seura" on olemassa enää syksyllä mutta mikäli porukkaa löytyy niin mikä ettei sitä sitten hyödynnetä ja koota leiri kasaan pääkaupunkiseudullekin kesällä.
Ainoastaan mietityttää se että Myllypuron hallin pitäisi olla menossa kiinni remontin takia tässä jo ensi kuusta viimeistään... - Guess???
Juuri näiden yhteystietojen puuttuminen ihmetyttää, myöskään vamentajien nimiä ei ole mainittu leirille.
Joku kuitenkin nähnyt vaivaa jo niin pitkälle että on nettisivut saanut pystyyn, eli joku on miettinyt aika pitkälle/vakavasti.
Sivustolla on mainittu että perustettu syksyllä 2009... - Skatemom
On näköjään yhdistys New Ice ry ja kotipaikkana on Helsinki ja osoite osoittaa sormella Vuosaareen...
http://www.kauppalehti.fi/yritykset/yritys/new ice ry/23084120
Leiri on sen vertta halpa että varmaan saivat jo omasta porukasta täyteen joten eivät ole tarvinneet siihen ulkopuolisia kysellä..
Vantaalainen se ei sitten kuitenkaan ole..
Voisivat mainostaa ihan avoimesti - saattaisi paikallisiin seuroihin kyrsiintyneet kiinnostua....- pohjoisen tyttö
Kiinnostuin myös tästä ja jatkoin etsintää...
Sanooko nimi Luhtonen mitään?
Taitavat treenata pääosin Venäjällä, mikäli olen oikein ymmärtänyt. Aiemmat seura HL ja HSK.
Tarkoituksena siis ei varmaankaan ole leirille luistelijoita hankkia. Tällainen toiminta viittaa siihen, että tämä yhdistys toimii vain tukien ja halvempien jäiden saamiseksi. Voin toki olla väärässäkin.
- GUESS??
Itse kanssa googlettamalla pääsin samaan lopputulokseen. Ei yhtään pöllömpi idea, yhdistyksen on helpompi saada jääaikaa, sponsoreita, tukia, avustuksia jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt344301Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.492283Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö471395- 851220
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381178Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251146Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä501090Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161955- 59891
Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os175889