Kannattaa tutkia tarkkaan joka vaatekappale jonka aikoo ostaa. Kokonumerot on mitä sattuu. Esim voi olla numero 50 kerrastopaketissa ja sisällä on 46 numeron vaatteet. sekunda laatu koskee kerrastoja t-paitoja ainakin minun kokemuksen perusteella, xxl t-paitoja vertailin ja muutama niistä sama malli (xxl) oli pari "numeroa" pienempi .
Jos aion ostaa, niin haluan nähdä omin silmin minkäkokoinen vaate on, joten avaan paketin, jos numero pitää paikkansa ostan tuotteen.
Jos aion ostaa, niin haluan nähdä omin silmin minkäkokoinen vaate on, joten avaan paketin, jos numero pitää paikkansa ostan tuotteen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kantsii ottaa siihen kauppaan säteilymittari mukaan nyt mätömatti saa japanista halpaa tavaraa kun sitä ei kukaan muu osta.Sekudaa kaikki siinä kaupassa en ole käynyt vuosikausiin.
Ihan höpötystä, siellä on ihan samat merkit kuin muuallakin.
Voi voi ko on taas katkera kaveri täälä itkemässä. Ottaako noin kovile ko toisela vähän enämpi ko sulla...
No merkit voi olla samat mutta mutta sehän ostaa sekunda erät mitä ei oikeisiin liikeisiin jostain syystä huolita ja hinnat kalliimpia kuin oikeissa liikeissä.Katso ja vertaa ei se ole enään mikään halpakauppa.
parahin hyvä mätömatti. jos et ole kiinnostunu tamppiksessa ostelemaan nii mene lähimpään euro-markettiin. Eikös se ole se teidän kommareiden oma kauppa missä toverista pidetään huolta...
Mätö ostaa sieltä mistä halvimalla saa esim: vr:llä jäi lava ulos talvipakkasella sisältö hiustenpesuaine tavara jäätyi ois palautettu takas mutta mätö osti ja myi 10c halvemalla per purkki että näin.Toki löytyy paljon muitakin esimerkkejä.Tässä niin sanotussa halpakaupassa en ole käynyt vuosiin koska priimaa tavaraa saa oikeistakin kaupoista samaan hintaan jos ei jopa halvemalla.
Kovasti jankkaat että et Tamppiksessa käy, mutta kovin hyvin näytät tarjoukset tietävän?
Ei tarvi käydä kun muutama tuttu myyjä siellä.
"muutama tuttu" eli vaimo.. No ei ihime että kiukuttaa !!
Ei hemmetti jos ei kauppa mielytä niin menkää sinne lidlii tai kirparille ostelemaa... tuntuis nuita kauppoja riittävän..