kyl- se niin on kun kolmen lapsen kanssa käy liikunnasta lähtemiset ja tulemiset..
alotin kahta tuntia aikaisemmin tekee lähtöä mutta siltikin meni aikaa rutkasti..
olen uupunut kun kävin päälle päätteeksi lapsien kanssa kaupassa niin tulemiseen meni kaksi tuntia. jouduin kantaa kaikki nukkuvat lapset pois autosta ja onneksi asutaa ekassa kerroksessa..
olen kokenut tuon kuntoilukeskus aikas turhaksi, mutta eipä siitä eroon pääse...
kuinka moni on sitoutunut näihin joka kuukauden kuntoilukeskuksien maksuihin?? ja kuinka moni edes pääsee käymään säännöllisesti??
alotin kahta tuntia aikaisemmin tekee lähtöä mutta siltikin meni aikaa rutkasti..
olen uupunut kun kävin päälle päätteeksi lapsien kanssa kaupassa niin tulemiseen meni kaksi tuntia. jouduin kantaa kaikki nukkuvat lapset pois autosta ja onneksi asutaa ekassa kerroksessa..
olen kokenut tuon kuntoilukeskus aikas turhaksi, mutta eipä siitä eroon pääse...
kuinka moni on sitoutunut näihin joka kuukauden kuntoilukeskuksien maksuihin?? ja kuinka moni edes pääsee käymään säännöllisesti??
Vastaukset 15
Vanhimmat
tunnustan,että olen ostanut 10-kertaa lipun ystäväni houkuttelemana, mutta tasan kymmenen kertaa jäi käymättä. En oikeastaan erityisemmin pidä kuntosaleista, kun niissä haisee kamalalle.
Tai sellainen huonolla tuuletuksella olevasta on kokemuksia, mutta se sattuikin olemaan sopivasti samassa kiinteistössä jossa työskentelin. Pidän muunlaisessta liikunnastaa enemmän.
noh mutta en minä ole erityisesti mitään haistanut..
No oli se ainakin hyvä tekosyy (ja osin tottakin), kun liput jäi käyttämättä :)
En minä turhaan tuoksuja nimennyt. tänne... ymm, en halunnut lajittela niin monia miehiä sen perusteella :D
No kymenlaaksolaisvajakkimurre ei herätä luotttamustani, eikä etenkään, jos teksti tulee juntin aivoista. Kuka se kolme lasta omaavas huijarinainen näiltä palstoilta on? Kenellä on monta penikkaa ja aikaa käydä ahdistelemaan anonyymia akateemista naista, joka ei edes nimeään tällä saitilla kenellekään ole kertonut? Hmm..vai kolme penikkaa. Toi luku "kolme" herätti mielenkiintoni.
*Kuka se kolme lasta omaavas huijarinainen näiltä palstoilta on? *
jaa-a ... en minä ainakaan...
*Kenellä on monta penikkaa ja aikaa käydä ahdistelemaan anonyymia akateemista naista, joka ei edes nimeään tällä saitilla kenellekään ole kertonut?*
noh kuka se on.. mulla ei ole aikaa täällä koko ajan olla???
jos olen kommentoinut, niin ihan omalla nimimerkillä. jos on loukannut olet erittäin herkkä nainen joka on ärsyttävä siltä osin, että jos ei kestä, niin ei kestä.
....
ehkä ihmisten herääminen on vaikeaa..
oletko huomannut että ura ei kerro ihmisyyttä..
on se niin mukava kun siskoni on mua lykkäämässä lukioon 8D
itsehän se on sen käynyt, kai sekin on sitten niin helppoa 8)
eekv.
eli eewarille ei kannata vastata.
vai pitäiskö ihan sanoa: WASTATA!
no ei, ei pitäs
No olen nyt vain nähnyt REKISTERÖIDYN nimimerkin "rose18", jonka kirjoitustyyli vaihtelee, eli paskiaisten yhteiskäytössäkö oleva nimimerkki siinä?
"Ura" ei kerro ihmisistä, eritäinkin, mutta moraali kertoo. Voit sinä rikollinen rassukka vielä lukionkin käydä: eikös veronmaksajat maksa teille siellä linnassa istuessanne opiskeluakin, mikä muuten on pois mun sellainen köyhän ruokarahoista, joka olen rehellinen, enkä juuri sosiaalijärjestelmää tuen hakijana rasittanut, mutta jolla vain on fyysinen sairaus, mistä syystä en ole tohtori, vaikka sellaiseksi alunperin itseäni havittelinkin. Älystä ei olisi kiinni meikäläisen kohdalla tehdä vaikka väikkäri, mutta sinullako on älystä kiinni valita peruskoulun jälkeinen koulu? Ehkä sinun ei kannata käydä mitään kouluja, jos se on niin vaikeaa. Ihmiset ovat aivan saman arvoisia, olivat sitten kouluja käyneet tai eivät. Ihmisyyden kunnioitus on ylin moraalinen hyve ja onni, mikä ihmisessä on.
mä en ole istunut linnassa 8) enkä koskaa ollut.. nyt kyllä joko olet väärin ymmärtänyt kirjoitustani.. enkä ole sossunkirjoissa, olen köyhempi kuin sossun asiakkaat. saan ihan samat tuet kuin kaikki kotiäidit ja vähemmänkin..
*Älystä ei olisi kiinni meikäläisen kohdalla tehdä vaikka väikkäri, mutta sinullako on älystä kiinni valita peruskoulun jälkeinen koulu? *
ei ole älystä kiinni valita koulu vai siitä, mitä haluaa opiskella.
yleissivistyksen kannalta mietin lukiota, ..
sinun oli pakko ensin kehaistaista "anonyymia akateemista käynyttä naista"..
niin se ei kerro ihmisyyttä koulunkäynti..
lapsia on helppo hoitaa minun, koska olen hoitanut läpielämän.. mutta tiesitkö että lapsen hoitaminen tarvii enemmän vastuuta kuin pelkkä tekeminen?? et kuulosta siltä
kaikki jotka on yrittänyt olla kilttejä sua kohtaa, jauhot vain kuinka mustamaalajia ovat tai ilkeitä,eikö sun oisi aika alkaa itseäsi sivistää muutakun kirjoilla.. ja älä ihmeessä tee lapsia ne tulee kärsii jos et tule välittämään kuin itsestäsi koska koet kuinka ne on julkeita sua kohtaan.
siltä sinä kuullostat täällä, koska en usko että käytökses muuttuu edes lasten myötä.
eikö sinun narsisti käytös ole toimiva kui ei manipulointikaa muhun ja tuskin muihinkaa..
sinun on huono jostain lauseesta kuvitella kaikenlaista jos olen puhunut :miten vakilassa on helppoo nykyään..totta se on ilman että minun pitää edes käydä siellä tai olla..
osaan minä lukea lehtiä , nettiä ja kuunnella muitakin...
olet kyllä oikeassa..
ja sitä olen vältellyt 8)
ei sitä aina tiedä, onko hän juuri kyseinen jos teksti jää lyhyehköksi 8D
ilkeily kyllä hänellä näkyy, hauskinta on että hän on sanonut että on kiusattu eikä ole kiusaaja mutta enemmän kiusaalta vaikuttaa., enkä ihmettele että kiusataan ihan niinkuin, minun pojan(4v) kohalla huomaa että ei ymmärrä oman tekemisensä seuraumuksia, eli koen asian ettei häntä ei ole opettu kotona ymmärtämään teon seuraamusta.
niinhän ne sanoo että nopein tapa kiinnittää lasten huomio on istahtaa alas ja hengähtää. :) huh miten sitä jaksaiski, jos yhessäki riittää tekemistä niin vielä 3... saati enempi. mut täälä ei taideta kaivata näitä tämmösiä mammakeskusteluja ku niille on omatki paikat :P
siis nuo miehet ei kaipaa.
Ihan mukavaa, motivaatio on hyvä liikuttaja. Ilman sitä voi salihommat unohtaa ja keksiä jotain muuta kivaa.
Hyvässä salissa on vaihtelumahdollisuus treeneissä jos alkaa kyllästyttää, lisäksi siellä on ryhmähenki melkeinpä parasta. Sama juttu kuin muutenkin, välillä muiden seura viehättää välillä ei ja silloin ei tule käytyä. Vuoden sopimus, aika menee äkkiä ja sittenhän sitä eroon pääsee jos turhalle tuntuu.
vähän vajaan vuoden päästä sen näkee, mikä muuttuu.. ainakin tuntuu kalliilta rahan reijältä.. jos ei edes pääse..
toivon että kesä piristää salilla käymistä.. kun vaatteetkin vähenee 8D
.
"Ken sent me"
http://youtu.be/iwEPGrXp0F8
,
Itse treenaan ammatikseni ja voin ykskantaan todeta, että salit ovat kaikkea muuta kuin turhat, mikäli siellä treenaa OIKEASTI kovaa ja noudattaa oikeanlaista ruokavaliota.
Muksuja saa kaaniskella tuomiopäivään asti, mutta samoja tuloksia ei silti saa kuin salilla. Toki on paljon muitakin hyviä ja tehokkaita liikuntamuotoja kuin pelkästään se kuntosali.