Miks lähes aina(about 85%) kun on jätetty mainoksia puoliväliin postiluukkua ni se on jonkun pitsapaikan mainos? Ei siinä muuta vikaa mutta se on selvä merkki rosvoille että "AHAA! Tuossa kodissa ei ehkä olla kotona". Mä en tykkää valittaa virallisesti ihmisten mokailuista koska oon solidaarinen ni valitan tänne mieluummin.
Mainosten pudottaminen postiluukusta
4
258
Vastaukset
- nimimerkki10
Mulla se luukku kolahtaa niin kovaa että parempi ettei niitä saasteita siitä läpi asti tiputakaan. Otan ne sitten mielummin ite.
- kaukaasia
Otappas kuule koira.
mulla saa olla ovet vaikka ulos asti auki, tasan tarkkaan ei tule kukaan sisälle kun satakiloinen fifi majoittuu kynnykselle, avaimetkin saa roikkua ihan rauhassa ovessa. - 15
kaukaasia kirjoitti:
Otappas kuule koira.
mulla saa olla ovet vaikka ulos asti auki, tasan tarkkaan ei tule kukaan sisälle kun satakiloinen fifi majoittuu kynnykselle, avaimetkin saa roikkua ihan rauhassa ovessa.Ja monet piskit vaan innostuu räksyttämään jos/kun postiluukku rämähtää ja lattialle lentää kivoja lehdyköitä revittäväksi.
Eikä ne rosvot voi päätellä mitään jos sulla on yhden päivän posti luukun suulla. En mäkään erikseen aina hae postia ennen kun menen ovelle muun asian takia.
- jijio
Meillä lukee luukun vieressä, että 'ei mainoksia'. Ainoastaan pizzamainokset tulevat luukusta. HÄH! Eikö lukutaito riitä. Ei todellakaan kiinnosta nämä paikalliset pizza- ja kebabipaikat. Lähipaikassa ne lämmittää mikrossa ne slaissit ja kepsut. Hyi hitto! Samalla toinen tyyppi poltti tupakkaa siinä pienessä sisätilassa. Hoh- hoijaaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501637
- 621592
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101158- 60961
- 49934
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118627Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556