Meltosjärven kevyenliikenteenväylä.

Ajellessani meltosjärven kauniissa kylämaisemassa havaitsin kuinka huonossa kunnossa oli kevyenliikenteen väylä.Miten helvetissä moinen on mahdollista,onhan kylä suomen kauneimpia ellei kaunein.Hävetkää Ylitornion päätäjät,miten voitte päästää tiestön noin huonoon kuntoon.Kukahan teillä näistä asioista päättää,ei muutakuin päätä pölkylle ja miestä/naista vaihtoon.T:Poliitikko Hämeestä
6155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Asiaa puhut!!!!! Vaimonikanssa kiinnitimme samaan asiaan huomiota kun siellä käytiin.Itse jo eläkkeellä oleva entinen Tie Mestari ja en voinut olla huomaamatta kyseistä rappeutumista.Ovatko kunnan päättäjät huononäköisiä vai laiskoja vetelyksiä.

Äänestä

Näinhän se menee, rakenteet rapisee, jos ei ole puolestapuhujia.
YS ei ole enää ajamassa asiaa ja SK:kin on jo antautunut eli kukapa siitä väylästä enää huolehtii ja meteliä pitää kuntaan ja Pöyryyn päin.
Horsmaa kohta kasvaa. koko väylä ...
No eipä siellä ole kohta enää väylän käyttäjiäkään.

Äänestä

Käykääpä ajelemassa Nuotiorannalla Utsuntietä. On
poka hyvä. Raviojat ja ihan kuivat tulva-aikanaki. kohatakkaan ei tartte kettään kun ei mahu. Hyvä tie
jos ei tartte käyä koko alueella.

Äänestä

eikös se meltosjärven pyörätie koukkaa siinä järvessä mukan yhessä kohtaa-

Äänestä

Ei se meän kylän Valtuutettu Sauli Kuoppala ole edes yrittänyt esittää Meltosjärven kevyenliikenteen tien kunnostusta, mutta Yrjänheikin Raimon konkurssikypsälle JUPO:n Erälle alvariinsa eri muotoisia avustuksia.

Äänestä
  • Eikös nää kaks äijänkäppyrää kuulu ihan sammaan karhukoplaan, eli Kepu-sakkhiin?
    Tietekki sieltä sitte yhessä oikein urakala haethaan kaikenmailman tukiaisia ja saahaan kanssa ko olhaan itte pääkallonpaikala.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poliitikko66 kirjoitti:

Ajellessani meltosjärven kauniissa kylämaisemassa havaitsin kuinka huonossa kunnossa oli kevyenliikenteen väylä.Miten helvetissä moinen on mahdollista,onhan kylä suomen kauneimpia ellei kaunein.Hävetkää Ylitornion päätäjät,miten voitte päästää tiestön noin huonoon kuntoon.Kukahan teillä näistä asioista päättää,ei muutakuin päätä pölkylle ja miestä/naista vaihtoon.T:Poliitikko Hämeestä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu