Tapasin baarissa miehen.Nyt tekstailemme ja tämä kertoo mulle kuinka on puutteessa ja pitää paljon seksistä.Kuitenkin sanoo myös,että ei ole mikään pelimies ja hakee vakavaa suhdetta.Aika ristiriitaista puhetta mun mielestä?
tuntuu että hän yrittää vaan päästä sänkyyn kanssani...Olen hänelle kuitenkin sanonut,että en yhden illan juttuja harrastele.Pitäiskö tavata tää mies kerran ja kattoo millanen se on miehiään ihan kasvotusten ja selvinpäin...Vai heivata ukko heti hemmettiin?
tuntuu että hän yrittää vaan päästä sänkyyn kanssani...Olen hänelle kuitenkin sanonut,että en yhden illan juttuja harrastele.Pitäiskö tavata tää mies kerran ja kattoo millanen se on miehiään ihan kasvotusten ja selvinpäin...Vai heivata ukko heti hemmettiin?
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ite heivaisin hemmettiin. Jos noin kiire tuoda seksi mukaan juttuihin, että tutustumisen voi skipata kokonaan ja alkaa hölöttämään heti tuollaisia, niin ihme on jos oikeasti muuta kuin seksiä haluaa. Ilmeisesti havainnut, että naisilta saa seksiä helpommin, kun valehtelee hakevansa vakavampaa suhdetta. Jos oikea merkityksellinen ihmissuhde olisi hakusessa, niin vetäisi käteensä ja malttaisi mielensä noiden juttujen suhteen edes yksien treffien yli. Selkeä pelimies.
Pah. Kyllähän nyt seksistä pitää voida puhua ekoilla treffeillä. Ei tosin niin, että kertoo olevansa puutteessa. Niin, ja ei pitäisi sanoa haluavansa vakavaa suhdetta ellei halua.
Anna kerran takaapäin. Se on vähän kuin et olis antanutkaan.
Kännissäkö se tuollaista tekstasi? Sano sille suoraan että susta tuntuu ristiriitaiselta.
Naisista tuntuu aina ristiriitaiselta, joten se ei olis mikään uutinen.
Eli ohjeistaisi että "valehtele ensi kerralla paremmin"....
En ole kehottanut valehtelemaan. Ap:n miesehdokas voisi omien tuntemusten lisäksi ajatella myös naisen näkökulmaa niin löytyisi enemmän totuutta tilanteeseen. Koska pari ei ole vielä edes tavannut toisiaan, niin aika kylmäkiskoinenhan tuo miehen kommentti on.
Sitä paitsi mies, joka ei pysty ollenkaan kontrolloimaan seksuaalisia tuntemuksiaan, ei ole mitään hyvää parisuhdeainesta. Tuskin pystyisi suhteessakaan olemaan vonkaamatta ketä naisia nyt sitten sattuisikaan vastaan kävelemään.
Vai mitä te miehet pitäisitte naisesta, jota ette ole edes tavanneet vielä, ja joka ilmoittaisi olevansa pahassa puutteessa. Tulevien lastenne äiti?
Ei mutta se mies oppisi ens kerralla valehtelemaan paremmin. Selvä tapaushan tuo on.
Jotkut ajattelevat, että rehellisyys on sama kuin itsekeskeisyys. Minusta se ei ole aitoa rehellisyyttä. Enemmän totta on siinä, jos pystyy ottamaan huomioon myös muiden kuin vain oman näkökulman.
Mitänää höpäjät? Tuo aloituksen mies haluaa vain sitä pimpsalooraa eikä mitään muuta. Selvä kuin black'n'decker. Ei sille kannata mitään mennä enää avautumaan. Sanokoot ap sille että "vedä handuun, juippi".
Samaa mieltä, kuten jo aiemmin tuossa kommentoin: kyseinen mies ei vaikuta hyvältä parisuhteeseen. Ja itsekeskeinenkin mies on. Ehkä ilmaisin kantani liian sivistyneesti. No niin: vetäköön juippi handuun.
Niin sitä pitää!
Älä saastuta pilluasi, sen pelimiehen kanssa...menee muuten hyvä pillu pilalle
Näin usein käy seksi kumppanin swappaus pleisseissä, joita nykyään baareiksi kutsutaan. Default on että tietyn laadun omaavat ihmiset saavat sitä kautta seksinsä helposti, nopeasti sekä ilman moraalista vaivaa.
Deal with it, tai sanon jopa sex with it.
Kovin tunteeton mies tuntuu olevan, jos yhteyden otto naiseen on vain seksin nälän takia. Olisi edes pitänyt himonsa omana tietona, pannut ja sitten vedonnut "kemiaan" jos ei kiinnosta. Sad but true?
RP on selvästi hionut supliikkiaan viime aikoina. Niin *smoothisti* putoilee nuo swappaukset ja sextailut sun samettiselta näppikseltäs.
Olenkin nyt Mr. Tuplasugarkaakao strösselikuorrutuksella ja samettipaidalla ;)
Tottakai itsekkin olisin *kiihkeä* mutta tuollaiset puute-läpät mieheltä kuvaa joko huonoa saantia tai huonoja käytöstapoja. Veikkaan että molempia. Naista tulee lämmittää hitaasti ja smoothisti ;)
Eihän nyt puutetta kannata alkaa valittelemaan, vaikka se olisikin totta. :D Tosissaan tai ei, vähintäänkin epätoivoinen.