Mikä on pahin lapsuutenne pila tai kiusa jonka teitte tai keksitte?
Naispuolinen kun olen, keksittiin kaverin kanssa yhden tytön äidistä että se on hullu, kuvittelee olevansa raskaana kun neuloi jatkuvasti vauvan villavaatteita.Akka meni ihan hermoheikoksi ja tuli melkein päälle x)
Toinen oli muistaakseni juttu että naapurit pyydystii siilejä, lintuja jne ja paistoi niitä pannulla...(ihmissyöjähomma olis ollut vähän epäuskottava!).Siitä yks naapurinsetä nosti seinälle rinnuksista! :D
mites teillä?
Lapsuuden kiusat? -G
9
91
Vastaukset
- c'babe
dazu, usko jo ettet ole nainen vaan marokkolainen maahanmuuttajamies ja ota ne mielialalääkkeet ajoissa ettet tule levottomaksi.
- Aivan näin.
frosty paljastui siitä kun kerran käytti huutomerkkiä viestissään (dazukin on käyttänyt)
Kyllä me ollaan ovelia, meitä ei naruteta! - c'babe
höpön löpön.. En ole miettinyt dazun taustoja :) Eikä hän kovin marokkolaiselta vaikuta, jollei jotain musajuttuja ota huomioon. Minäkin kuuntelen enimmökseen muuta kuin suomalaista.
Jotain sitä lapsena kummallisista aikuista keksittiin, mut en kyllä muista että herjaksi asti. Ykskin suihkutti kellarisaunan ikkunasta vettä päälle, vaikka meistä olis ollut hauska hämmästellä nakuja nasapureita :D
- jaa...
Yhä siis sama sekopäinen paskanjauhanta jatkuu tällä palstalla...:/ En taas ole käynyt tällä viikkokausiin, mutta veikkaan, että jos vähänkin enemmän selaisin, olisi siellä taas tyhmää julkimölinää jostakin ihmeen " kirpelasta" tällä anonyymipalstalla ja mm. sen sekopäisesti käyttäytyvän nimimerkkiä "dazu" käyttävän nettihäiriköintiä... Well: en halua nähdä sitä. Olin myös niin tyhmä aikoinan, etten tajunnut, että natsipaskojahan suurin osa tän palstan vakkareista.:) Nyt tajuan ja kiitos ei kiinnosta teidän kanssanne 'vaihtaa ajatuksia'; etenkään kun ette juuri muuta osaa, kuin aukoa naamaanne ja rekisteröidä nimiinne vaikka mitä nimimerkkejä... Ulkopuolinenkin lukija sen pellekäytöksen näkee!
En valitettavasti voi vastata kysymykseesi, kosken koskaan ole ollut minkään sortin kiusaaja, minulla ei ole kokemuksia sellaista, enkä lisäksi halua 'avautua' teille, koska te nimimerkkipeeloilijat näiltä palstoilta olette näemmä ainoastaan ällöttävän uteliaita ja todelliseen keskustelemiseen ette kykene.
Hatun nosto, JOS olet _OMALLA_ nimelläsi rekisteröitynyt ja jos kirjoittelet - anteeksi - sekopäisiä juttujasi näille julkipalstoille sentään rehdisti sillä, kun sä kerran sinistä rekkanimmaria näyt käyttävän, mutta..mutta muuten (sori) sylkäisy.;)- lesbos saaren terkut
Voi Eewari olet niin HOT, etenkin nuo kappaleiden välissä käyttämäsi engannin kieliset sanat kuten "well" saa aivan kylmät väreet kukemaan pitkin selkäpiitäni! Ja tila jossa liikut, se on vain neliömetrin!! kokoinen mutta käytät sitä niin ovelasti etten voi muuta kuin ihailla sinua!!!!
- lesbokset
lesbos saaren terkut kirjoitti:
Voi Eewari olet niin HOT, etenkin nuo kappaleiden välissä käyttämäsi engannin kieliset sanat kuten "well" saa aivan kylmät väreet kukemaan pitkin selkäpiitäni! Ja tila jossa liikut, se on vain neliömetrin!! kokoinen mutta käytät sitä niin ovelasti etten voi muuta kuin ihailla sinua!!!!
Yksinkertaisesti ilmaistuna siskoseni:
WE WANT MORE, WE WANT MORE - kyllä eewari
lesbos saaren terkut kirjoitti:
Voi Eewari olet niin HOT, etenkin nuo kappaleiden välissä käyttämäsi engannin kieliset sanat kuten "well" saa aivan kylmät väreet kukemaan pitkin selkäpiitäni! Ja tila jossa liikut, se on vain neliömetrin!! kokoinen mutta käytät sitä niin ovelasti etten voi muuta kuin ihailla sinua!!!!
sanoo myös usein *reps*
- frost-free
lesbokset kirjoitti:
Yksinkertaisesti ilmaistuna siskoseni:
WE WANT MORE, WE WANT MOREOlen pettynyt tällä hetkellä omaan sukupuoleeni....Ettekö muuta keksi???!
*huokaa*
En mä oikein tiedä, että oliko se se naapurin saunan ikkunoiden kivittäminen, kuivaajan polttaminen, lähes koko kylän lähes polttaminen, vai mikä se pahin nyt sitte niinku olis voinu olla... ehkä se oli kuitenkin kännipäissä traktorin laskuojaan ajaminen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131454Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2531384- 1061108
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1211071- 76736
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä168691- 108574
- 52572
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala368548Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52515