Aktiivisuusvelvoite, mikä on?

Tarpeesi:Sinde vm-82

Mun mielestä liian uskonnollinen käsite, koska on yhteinen näkö ja sellainen erillinen refleksi, joka johtuu ja tulee Jumalkäsityksistä. Mitä ihmettä mä teen täällä?

Koska neurotoiminnot ovat luotavissa *vieras-satelliitilla*
"Hän on kuollut kaikkien puolesta , jotta ne, jotka elävät, eivät enää eläisi itselleen vaan hänelle, joka on kuollut ja noussut kuolleista heidän tähtensä."
2. Kor. 5:15

Eli ei frustraatiolle, mielenosoituslainsäädäntö. Tässäkin on jo menty sukupuolenvaihdokseen asti. Mulle tämä kohta on ainakin esitelty neuro-frustraatiotilassa, mutta meillä oli hyvä maailmanuskonnollinen tarkoitus. Et viitsi ottaa tästä neurofrustraatiota. Kartoitatko suisaidaalisuutta näin lahkoissa väärin tällä kohdalla? - Voi hyvät ihmiset, kun täällä on sosiaalityöntekijä, jolle olen jutellut taas koko lauantain. He haluavat näin toivottaa hyvää matkaa:
- Emme halua sekaantua kenenkään asioihin.
Se olisi heidän toivonsa, voittonsa ja Usko, Toivo ja Rakkaus.

Mä pohdin sanaa suisaidaalisuus. Mä olen vaarassa! Miksi mä kirjoitan? Olenko mä edes hengissä, kun luen näitä? Toivottavasti sitten, kun koittaa oikea huominen ja maailma alkaa näyttää vihreämmältä. Säädyttämän säännöttömältä, miten sen voisi sanoa toisin? Ai, että taas olisi sukupuolenvaihdon kanssa joku PetVet-heroiinifrustraatio eikä amorinkaarta ollenkaan.

"Kirjoitatko vielä, että sulla on ihan kauheita vainoharhoja, että mekin ymmärrämme, että triangeli-närmare tarkoittaa vainoharhoja?" -Poliisi
"Mä ajattelin janaa, elämääni ja kaimoja, joista muodostui elämäni-jana, neurologia eli neurologinen jana ja kuinka se vaikutti varhaislapsuuteeni."

*Olen vain ihmissyöntiin, en enää koskaan hoitotyöhön!*

1

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinde vm-82

      Teron äiti työskentelee Instrumentariumissa, mutta mun äidille tämä oli ihan normaali siirtymä.

      Kiellellisen tuotoksen vaatiminen.... Tanhuillen vaatia kiellelistä tuotoksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      62
      1198
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      628
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      610
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe