Liian myöhäistä ?

jokuhemmo

Olen siis kohta 13v tyttö ( tku ) ja olisin kiinnostunut aloittamaan jonkun harrastuksen,mutten tiedä minkä.Osaan spagaatit,sillan,kuperkeikat...jne.
Olen kiinnostunut joukkue-,telinevoimistelusta ja street dancesta.

Kaikki nuo eroavat toisistaan aika lailla,mutta pidän kaikista.Olenko liian vanha esim. joukkuevoimisteluun ? Mikä olisin halvin vaihtoehto ?

7

222

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myöhäistämulle

      et oo liian vanha :) valitettavasti mä oon ;--( oon 15 v. ja harrastanu aika nuoresta asti telinenevoimistelua ja haluisin kovasti kilpailijaks, mut mhotonta enää... ;-------( ;( :'

    • gymnast

      jokuhemmo:
      Itse suosittelen telinevoimistelua, koska jos on kiinnostusta niin kotonakin voi sitä harrastaa, vaikka joka päivä. En kyllä tiedä paljonko se maksaa, koska hinnat vaihtelevat eri paikkakunnilla. Ehkä, jos sanot millä paikkakunnalla asut niin voin ottaa selvää et paljonko maksaa, jos et jo tiedä? Et todellakaan ole vielä liian vanha.

      myöhäistämulle:
      Ei ole mahotonta enää et susta yulisi kova kilpailija. Jos taitoa löytyy etkä ole vielä päässyt kilpailemaan kysy valmentajilta, että olisiko mahdollista. Varmaan joitakin muita seurassasi kilpailee ja niin sullekkin voi järjestää kilpailua. Jos rahasta on kiinni ei maksa kilpailulisenssi vuodeksi kuin 124e niin varmaan voisit myös itse maksaa (vanhempasi) Jos ei ole kunnon valmentajia tai sinulta ei taitoa- halua oppia löydy sille ei voi mitään.

      • jokuhemmo

        Ok ! Kiitos paljon,ihan turussa asustelen ; )


    • gymnast
    • :)

      No luultavasti noi kaikki voit vielä alottaa :) Tietysti riippuu siitä kuinka korkeelle tähtäät. Telinevoimistelu kannattais alottaa aika pienenä mikäli haluaa ihan huipulle, mutta ainakin harrastustasolla varmasti onnistuu. Mutta riippuu tapauksista!

    • chippa

      cheerleading olisi kanssa yksi, jossa pääsisit hyödynämään noita taitojasi :) mutta eikä sitl ole myöhäistä aloittaa eikä ole myöskään telinevoimistelua

    • anonymous456

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7393
    2. 78
      4903
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4799
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4218
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      2998
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2629
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2531
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      46
      2186
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2181
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1810
    Aihe