Mitä yhteistä on BMW:llä ja kortsulla?
Vastaus: molemmissa on mulkku sisällä.
Hahahahaha!
Parhaat BMW-vitsit
13
18708
Vastaukset
- xbabe
Pinnalliset ihmiset ostavat bemarin.
Kun on tyhjä sisältä täytyy päteä tavaralla.- xbabe
Juu. Jollekin riittää pelkkä merkki eli niin sanotusti nimmari. No kuin sää oot pukenut minun uuden nimmarin päällesi! Tuliko sulle beibe ikävä minua? ;)
- älä ole neliö
xbabe kirjoitti:
Juu. Jollekin riittää pelkkä merkki eli niin sanotusti nimmari. No kuin sää oot pukenut minun uuden nimmarin päällesi! Tuliko sulle beibe ikävä minua? ;)
rekkaudu
- xbabe
älä ole neliö kirjoitti:
rekkaudu
Olenpas...
- entäs tää:
Hevonen kävellä löntysteli metsässä kun se yhtäkkiä tipahti suureen ansamonttuun. Aikansa se yritti kiivetä pois, mutta reunat olivat liian jyrkät, joten sen oli ruvettava huutamaan apua. Lähistöllä lymyillyt jänis kuuli avunhuudot ja loikki paikalle. Hetken aikaa tilannetta pohdittuaan jänis lähti loikkimaan pois, mutta palasi pian takaisin BMW:llään. Jänis ajoi auton keulan varovasti monttuun ja hevonen pääsi kiipeämään sitä autoa pitkin pois montusta. Hevonen kiitti kauniisti, veti bemarin pois montusta ja lähti jatkamaan matkaa. Hevonen oli hädin tuskin ehtinyt seuraavan puskan taakse, kun se jo kuuli riipaisevia avunhuutoja. Niinpä se kääntyi takaisin ja palasi kuopalle. Kuinka ollakkaan, jänishän se oli sinne samaiseen monttuun pudonnut uteliaisuuttaan. Hetkeäkään epäröimättä hevonen laski ison jortikkansa monttuun ja jänis pääsi kiipeämään sitä pitkin pois… Mikä on tarinan opetus?
V: Jos on iso kalu, ei tarvitse bemaria - Opel Kade tt C-malli
Tapani Kansa, kuuluisa bemarikaahailija, näki vanhan mummon tarpomassa tienreunan lumivallia pitkin kirkokylää kohti ja päätti tarjota kyydin köyhällee ja kateelliselle mummolle.
Mummo tuli liikuttuneena kyynelehtien kyytiin ja varoitti hyvätekijäänsä varomaan vastaatulevia autoja, koska se hullu kaahari T Kansa on kuulemma nyt paikkakunnalla kiertuellaan ja jo ajanut kylän pastorikin päälle. - alv-liskot
minua naurattaa erittäin vähän, kun buddy noutaa minut jostain myrkynvihreän toyotansa kanssa. Pitää könytä sisään kuskin puoleisesta ovesta kun toinen ovi on jumissa, ja yksi ovi on erivärinen kuin muu auto.
- Bemarivitsi
Mitä eroa on BMW:llä ja etanalla?
BMW:ssä lima on sisäpuolella. Vastaus: molemmissa on kuusi tähteä sisällä?
- Anonyymi
Mitä yhteistä näillä huuliveikoilla... Kateellisia mulkkuja oli auto mikä vaan... 🤣🤣
- Anonyymi
Jollakin meni vissiin VITSIT tunteisiin
- Anonyymi
BMW on yliarvostetuin auto. Jos siihen täysin samaan autoon laittaisi jonkun toisen merkin keulaan kukaan ei ostaisi. Se on muoti merkki ja jotkut näkevät siinä jotain käytännön arvoa mitä siinä ei ole samoin kuin iPhonessa. Pelkkää muotia joista jotkut on valmiita maksamaan valtavia summia. Ennenkuin joku tulee höpisemään laadusta ja huippu osista iPhonen valmistus maksaa Japanissa 10 dollaria.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 713085
- 922865
- 512105
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201565- 151339
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..51328Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131301Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein131273- 181240
Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241232