Lehdissä kauhistellaan Suomen maahanmuuttajakoulujen menoa. Lehtijuttujen mukaan osa suomalaisista vanehmmista on jopa muuttanut saadakseen lapsensa oikeaan kouluun.
Tuolla Lapsi koulussa -palstalla joku opettajaksi itseään kutsuva kertoi avoimesti minkälainen meininki on maahanmuuttajakoulussa.
Ovatko nuo jutut pelkkää persujen legendaa vai todella ikävää faktaa?
Maahanmuuttajakoulut tulivat Suomeenkin
PISA romahtaa?
3
181
Vastaukset
- opiskelurauha
Sanotaanko näin, että mekin muutimme jotta lapsi saa opiskella rauhassa.
- kuittaan
Niin meidänkin perhe.
- 14 + 8
Tätäkö tarkoitit?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9903008
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843412
- 771357
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821339Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051000Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43859
- 95857
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78845Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835