Tällä tasolla?
Ehkättelyn tasolla puhumattakaan poliitikoista jotka eivät ole vuosisatoihin saaneety aikaiseksi mitään oikeasti maailmaa parantavaa.
Vieläkö tähtitiede
15
283
Vastaukset 15
Ensimmäiseksi sun pitää opiskella oikeinkirjoitus taito.. Sun otsikoista heijastuu aivojen (vai onko vain yksi neljännes jäljellä) vajaatoiminta..
Jos osaat lukea niin mene lähimpään kirjastoon ja lue päivän sanomalehdet ja kerää faktaa, muodosta mielipiteesi ja ota kantaa siihen mitä aivot antavat myöten..
Mielenterveyttä toivoo Jallu- Vai että Jallu ?!
LUKEKAAPA TON JOKA OLEVINAAN JOKU "JALMARI47" VUODATUKSIA.
NIISTÄ LÖYTYY KIRJOITUS VIRHEITÄ JA LÖYTYYKIN :) Vai että Jallu ?! kirjoitti:
LUKEKAAPA TON JOKA OLEVINAAN JOKU "JALMARI47" VUODATUKSIA.
NIISTÄ LÖYTYY KIRJOITUS VIRHEITÄ JA LÖYTYYKIN :)Lyhyesti.. Sinä olet täys Idiootti.. Mutta sullakin on toivoa.. Mene kirjastoon ja lue (jos sulla on lukutaito) Helsingin sanomat, Suomen kuvalehti ja paljon muita julkaisuja Isänmaan hyväksi.. Lue niin tiedät missä mennään..
Terveisin Jallu- Voi meidä jallua
jalmari47 kirjoitti:
Lyhyesti.. Sinä olet täys Idiootti.. Mutta sullakin on toivoa.. Mene kirjastoon ja lue (jos sulla on lukutaito) Helsingin sanomat, Suomen kuvalehti ja paljon muita julkaisuja Isänmaan hyväksi.. Lue niin tiedät missä mennään..
Terveisin Jallu"Terveisin jallu"
Ei vaan terveisin Juhani atomipiipertäjä:) - kippola
Jalmari47. hävettääkö yhtään. Oletko lintu vai kala vai sekasikiö. Touhutat joka palstalla, kirjoittelet kroisisia seksipalstalle, yrität vääntää jumalansanaa joillekin sivuille. Lopeta tai opiskele sivistystä ja oikeinkirjoitusta.
Mielenrauhaa !
- Misiip
Tähtitiede sinänsä EI liity polittiikkaan!
Tähtitiede kuten tiede yleensäkin on miehitetty/ naisitettu ihan eri henkilöillä kuin politiikka!
Tiede sinänsä ja tähtitiede mukana ovat mielenkiintoisia aloja ja jos kohtapuoliin (aikajan n. 100v) ei tule uutta Albertia, niin homma menettää yleisön huomion ja ehkäpä jopa osan rahoitustaan.
Näin. Sinäkään "Misiip" et osaa kirjoittaa suomeksi..
Mene kirjastoon ja LUE viimeiset "Tähdet ja avaruus" lehdet.. Lue vanhemmatkin vuosikerrat.. Tämä Ursa kertoo viimeisimmät uutiset Maailmankaikkeudesta!!- Totah
Uskot sitten kaiken mitä lehtiin kirjoitetaan, vaikutat just sellaselta pelleltä!!!!!!
Totah kirjoitti:
Uskot sitten kaiken mitä lehtiin kirjoitetaan, vaikutat just sellaselta pelleltä!!!!!!
Minä olen aika PELLE sinun rinnallasi.. Sinä et kuitenkaan ymmärrä mitä on aika ja avaruus Tähtitieteessä.. Ota sevää ja tule ruikuttamaan tiedepalstalla!!
Naura, mutta älä kirjoita enää mitään millekään tiedepalstalle.
Please?- Sahuri-Teuvo
Höö, itse uskot johonkin Hiksin posoniin ja silti katselet muita nenänvartta pitkin.
Varmimmat mielipiteet syntyvät asioista, joista vähiten tietää! (Tämän palstan taso ja politiikka)
- yksinkertainenko?
Vaikuttaisi olla aika turhanpuoleinen aloitus ja vastaajat ovat näköjään samaa mieltä.
- uiiuiayyuyuiayu
Mikä lienee ollut koko aloituksen tarkoitus.
Mielestäni jalmarin47 kommentti oli ihan asiallinen ja samaa mieltä
Kauheeta haukkumista suurin osa vastauksista
- eppe
Olet sinä aikamoinen tusuttaja, jalmari47. Läheiset saa hävetä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791551
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine1391213Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä
Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i121910Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee
Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku25810S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä
Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant31787Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀41738Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁67647Mitä vit,,tua!
Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul29636KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi14624Hyvä Kukkola! toitte tänne taas jotain uutta
Niin sitä pitää! Kehittää oikeasti tarjontaa. Nyt on maut kohdillaan! Käykäähän herkuttelemassa wingseillä ja siipiweikk69610