son tuo muoti estolaki menossa nurin.

6+123

näkyy olevan protestilistalla muutaman satasen takia...

5

505

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuusetusta

      Ei oo helppoo olla kauppias tuossa kauppakeskuksessa kun varma nyhtää kauheat vuokrat. Kun ei niitä valtavia ihmismassojen ryntäyksiä tullutkaan, johtuiskohan siitä että nuo samat ketjuliikkeet löytyy joka kaupungista, 150 kilometrin säteellä montako löytyykään h&m lindex ym.?
      Verorahaa saatiin kuitenki kivasti palamaan, päättäjät saaneet poseerata viktuurian ja muitten kuninkaitten kanssa ja saahan meän arkhitekstuuriki päteä rakennuttaessaan tyhjää rajatoria.

    • effefwf

      eikö se kannattis laittaa pillit pussiin entä joutua perintätoimiston asiakkaaksi muutaman satasen takia.en tiiä.

    • kallistaon

      Tais olla aikasta hintavakin paikka....ei oikein muutenkaan houkutellu piipahtamaan.....liian erikoinen tai silleen...

    • muotiaaaaaaaaaa

      Minä pidän kyseisestä liikeestä sieltä saa todella erikoisia kauniita vaatteita ei mitään sarja tuotantoa, olisi sääli jos se lopetettais.

    • ei enää rahvas

      Protestilistalle voi monestakin syystä päätyä.

      Mut miesten vaatteet todellakin oli 70% alennuksella ja tulipa shoppailtua kunnolla.

      Vaatteet tekee miehen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      120
      1050
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      131
      963
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe