Seksi kiinnijäämisen jälkeen

Osa antaa anteeksi ja jatkaa avioliittoaan kun puoliso on jäänyt kiinni. Miten kauan kestää että seksielämä alkaa ja miltä se ensimmäisiä kertoja tuntui?
9360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Paskalta, eikä enää toiminut, miuta yökötti ja ukko joutui lähdölle.

Äänestä

Kuinka kukaan itseään kunnioittava mies tai nainen voi mennä pettäjän kanssa sänkyyn?!

Äänestä
  • Kysyppä kakkosilta....

    Äänestä

Jos avioliitto jatkuu, jatkuu seksielämäkin. Meillä selvittelyjen jälkeen jatkui normaalina, ei kun kiihkeämpänä. Huomioimme toisiamme enemmän kaikin puolin.

Äänestä
  • Olet sairas ihminen, mene hoitoon!

    Äänestä

Ei onnistunut minun puoleltani enää seksi, tietenkin pettäjälle se on helppoa minulle ei ollut ja ero tuli.

Äänestä

Kuukausia meni. Ja kun oikein törkeästi jäi kiinni meni jopa kaksi vuotta ilman! Eikä ukko tajunnu lähteä vaikka sanoin, etten voi koskea kun ties ketä muita on pannut. Itsellä ei ollut voimia lähteä liitosta, toivoin ja odotin miehen - nyt exän - lähtevän. Kahden vuoden kylmän ja kuivan kauden jälkeen päätettiin jatkaa liittoa puhtaalta pöydältä, siitä mitään tullut. Ne muut naiset tuli aina mieleen kun seksiä harrastettiin. Erottava oli, pettämistä ei voi unohtaa vaikka "anteeksi antaisikin". Niin, itsen oli se pettäjä sitten laitettava tien päälle, hän ei eroa halunnut missään vaiheessa. Harkinta-ajan päättyessäkin vielä halusi takasin, en ottanut.

Äänestä

Seksistä tuli lähes täysin fyysinen kokemus. Minusta tuli huomattavasti vaativampi vaimon ulkonäön ym. asioiden suhteen. Suuseksiä ei juurikaan enää huvita saada tai antaa. Muistaakseni panimme samana päivänä, kun vaimon petos tuli ilmi. Se tuntui jotenkin perverssiltä. Jollakin sairaalla tavalla oli kiihottavaa, että vaimo oli pannut toista miestä. Oikeasti se oli tietysti todella paska juttu. Voisi sanoa, että ensimmäiset 3 kuukautta meni ihan ok, otin jopa petoksen osittain omaksi syykseni mikä sitten muuttui vitutukseksi pikku hiljaa. Nyt tapahtuneesta on kulunut 2 vuotta eikä tilanne edelleenkään ole muuttunut juurikaan. Henkinen yhteys on täysin vajaa. Seksi on vain fyysinen suoritus. Henkistä tyydytystä siitä ei saa. En oikein tiedä miten tilannetta edes lähtisi muuttamaan. En ole valmis hajottamaan perhettämme.
Joka ikinen päivä on jollakin tavalla haasteellinen. Turhautumista olisi päästävä purkamaan jollakin keinoin.

Äänestä
  • Niin tuossa tähtien kohdalla pitäisi olla niinkin ruma sana kuin P A S K A

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Millaista oli kirjoitti:

Osa antaa anteeksi ja jatkaa avioliittoaan kun puoliso on jäänyt kiinni. Miten kauan kestää että seksielämä alkaa ja miltä se ensimmäisiä kertoja tuntui?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu