Aivan käsittämätöntä! Keskellä kesää on päivälämpötila alle 10 astetta ja vieläpä Etelä-Suomessa.
http://ilmatieteenlaitos.fi/saa/Lahti
Paikalliset säähavainnot
Havaintoasema:
Tuorein säähavainto: 13.6.2011 16:50 Suomen aikaa
Lämpötila 9,3 °C
Kosteus 95 %
Kastepiste 8,5 °C
Kaakkoistuulta 2 m/s
Puuska 6 m/s
Paine 1010,9 hPa
Lumensyvyys 0 cm (16:20)
Melkein pilvistä (7/8)
Näkyvyys 10 km
Eilen oli samassa paikassa 30 asteen helle ja nyt on alle 10 astetta. Samaan tahtiin jos kylmenee, niin huomenna on lumi maassa ja 10 astetta pakkasta.
Siis vielä kerran: Aivan uskomatonta, että kesällä on alle 10 astetta lämpötila ja päivällä ja vieläpä Etelä-Suomessa.
Että sellainen "lämpeneminen" on meillä täällä päällänsä.
Alle +10 astetta!
kepstikko
5
190
Vastaukset
- Tyyväinen
Hyvä keli ei liian kuuma miksi valittaa ?
- Säärofeetta
Ihan tavallinen alkukesän keli. Tähän aikaan vuodesta voi ihan hyvin sataa vielä räntää vaikka se on aika harvinaista. Rakeita tulee useammin.
- Eelis Permanen
Aloit sitten esitellä ilmastouutisia ;)?
- ----------
Aloittajan hörhöilystä huolimatta kesäkuu on tähän mennessä ollut erittäin reippaasti normaalia lämpimämpi. Tänään oli yksi päivä hieman normaalia viileämpää, mutta lähipäivinä taas lämpenee normaalilukemiin ja ylikin.
Ei voi kuin ihmetellä tuota mielisairaan ilmastonviilenemishörhön loputonta hörhöilyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1057361
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985243Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163506Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253441Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352534Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3421472Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?541314