NIIN?!
Mitä hyödyllistä olet tehnyt tänään?
34
102
Vastaukset
no vajaa puoltuntii sitten autoin sadevesipöntöstä hukkumaisillaan olevan kimalaisen kuivalle maalle
monte24 kirjoitti:
pajahaliko? halaa ja lyö pajavasaralla takaa päähän :)
En lyö vasaralla, mut kaljua voin läimäyttää avokämmenellä.
dazu kirjoitti:
En lyö vasaralla, mut kaljua voin läimäyttää avokämmenellä.
ilkimys anna ees tupee pehmikkeeks
- y.b ei kirj.
Mä kitkin sipulipenkit :) Nyt kynsiä puhdistamaan ennen kuin lähen ihmisten ilmoille..
Kivaa perjantaita :) Ootas - en yhtikäs mitään - tosin en tehnyt eilenkään, enkä aio tehdä huomennakaan. Itseasiassa mä en ole koskaan tehnyt mitään hyödyllistä, mut hyödytöntä sitäkin enempi.
Olen siivonnut keittiön, vein roskat ulos, kävin kaupassa, olen kävelyttänyt koirani, maalasin tuossa 2 kerrosta yhden seinän, nyt pyörii pyykit ja kohta meen viemään koiraa....sitten maalaan vielä toisesta seinästä yhden kerroksen ja mitä maalaamiseen tulee tämä missä istun on viimeinen huone ja se on ohi sitten.
Ai niin uunissa paistuu lapselle kalapuikot, kun ne on valmiit meen ulos.Mulla vasta alkaa maalausurakka, hiontaa ja öljyymistäkin. Ulkona ja sisällä. :-( En voi sietää maalaamista, mutta pakko se on. Ettei paikat rapistu.
tinka_tiger kirjoitti:
Mulla vasta alkaa maalausurakka, hiontaa ja öljyymistäkin. Ulkona ja sisällä. :-( En voi sietää maalaamista, mutta pakko se on. Ettei paikat rapistu.
Olen kurkkua myöten täynnä tätä, en kyllä vähään aikaan maalauspensseliin koske kun tämä on loppuu.
Sunnuntaina tulee 4 vaatekaappia, pakko saada noi seinät valmiiksi siihen mennessä enään 1 seinä ja se menee huomenna. Sitten alkaa muut hommat.
Laskin että heinäkuun alussa koti on valmis ja sitten helteet voi saapua.
Pidin taukoo kun oli ne helteet, en kestänyt kuumuutta ja maalinlöyhkää.weawery kirjoitti:
Olen kurkkua myöten täynnä tätä, en kyllä vähään aikaan maalauspensseliin koske kun tämä on loppuu.
Sunnuntaina tulee 4 vaatekaappia, pakko saada noi seinät valmiiksi siihen mennessä enään 1 seinä ja se menee huomenna. Sitten alkaa muut hommat.
Laskin että heinäkuun alussa koti on valmis ja sitten helteet voi saapua.
Pidin taukoo kun oli ne helteet, en kestänyt kuumuutta ja maalinlöyhkää.Eiku heinäkuussa alkaa pihanlaitto sitten, mutta saa olla ulkona se on hiukan erijuttu, voi kitkee vaikka yöllä rikkaruohoja jos ei nukuta.
Mikä lasketaan hyödylliseksi? Viihdyttänyt itseäni, paijannut kultaani ja elukoitani. Pyykännyt, vienyt roskat, kitkenyt ja kastellut kasvit, pedannut pedin, käynyt kaupassa. Seuraavaksi aion rakentaa legoista talon ja sen jälkeen askarrella vielä laskutaskun seinälle huovasta. Sit jos tekis ruokaa illaksi, possua ja perunaa. Sit vois lämmittää saunan ja imuroida.
Niin ja illan pyhittää taas perheelle. Päivällä kuiteskin on oma aikaa yllinkyllin.
:-)Töitä. Tänään sain tehtyäkin jotain palkkani edestä...
monte24 kirjoitti:
aiotko nauttia viikonloppuna työn hedelmistä nesteisessä muodossa?
Pari Sandelssia vein jääkaappiin pari tuntia sitten, ajattelin illalla lämmittää saunan.
tää on just tätä, et aina pyritään hyötymään kaikesta, miks ei vaan voi olla ja nauttia
Määhän nautin kaikesta tosta luettelemastani, paitsi sitten maalaamisesta kun se alkaa. :-)
tinka_tiger kirjoitti:
Määhän nautin kaikesta tosta luettelemastani, paitsi sitten maalaamisesta kun se alkaa. :-)
sutimismusaa
http://www.youtube.com/watch?v=uPuKoqu6kMk&feature=related
koita pysyä biisin mukana
heränny.
dazu kirjoitti:
Cuul, mäki heräsin, mut en ole varma, onko se hyödyllistä...
pessimisti, ilonpilaaja... vähemmästäki masentuu :D
LaRito kirjoitti:
pessimisti, ilonpilaaja... vähemmästäki masentuu :D
Sä taasen olet ilonpilaajan vastakohta... päivänsäteeni. =)
- Leikkasin nurtsin
Melkein.
- iuytrecvblh
Tehnyt ruokaa, pessyt pyykkiä, ollut kuskina, käynyt kaupassa, leiponut, tehnyt pihatyöt, maksanut laskuja...
Bongaillut lentokoneita. Ei kovin hyödyllistä kyllä.
Ohan kai tuota kaikenlaista hyödyllistä tullu tehtyä... Mikähän ny si olis kenenkin mielestä *hyödyllistä*, Sailas ainakin riemastuis tästä päivästä...
Heräsin tänäänkin ja olin aktiivinen omasta ja lähimmäisten puolesta, eiköhän se ole riittävän hyödyllistä.Tiedä nyt kuin hyödyllistä, mutta palkkani taas kerran ansaitsin.
lupauduin adoptoimaan kissan tuttavaperheeltä, kun eivät allergian vuoksi voineet pitää sitä.
murpesin vaatteitani kävin kaupassa 2 kertaa ja oon ollut teidän ilona täällä
voi hyvällä omatunnolla sanoa et olen antanut kaiken.Tänään oli varmaan jollakulla verilättypäivä, mut laiska töitään luettelee :-)
Toljake kirjoitti:
Terse ja pitkästä aikaa! :)
No moro moro ;) Hauska tappa wanha tuttu !
Lisää kirjeessä kunhan kerkiää :-)
Take your time, melko haipakkaa ollu täälläkin :)
harjasin hampaat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864660Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093857Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1893694Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.692108Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301172
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1531127- 511034
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30914