Hei, söin kerran lounasravintolassa sipulipihviä. Ja semmoista reseptiä nyt haen. Se oli semmoinen pataruoka eli ei pihvi jossa sipulia päällä tms. Tämä oli pataliemessä jossa oli paljon sipulia ja siinä isoja paloja lihaa, todella mureaa joten oletan sen olleen uunissa/liedellä kauan. Osaisiko joku kertoa tämän ruoan ohjetta?
Sipulipihvi
Sipulisipuli
5
263
Vastaukset
- oliskohan se ollu
sipulipihvipataa?
- Löökipihvi
Oliskkos syäny merimiespihviä? Oliko siinä perunaviipaleet mukana liemessä?
- alkuperäinen kyselij
Ei ollut merimiespihviä, sipulipihvin nimellä sitä tarjoiltiin. Voisi olla vaikka sipulipihvipataakin. Siinä ei ollut muuta kuin lihaa, sipulia (varmaankin mausteita) sekä lientä.
- stifado
Stifado, eli kreikkalainen lihapata, se tehdään isoista paloista, haudutetaan mureaksi ja joukossa on paljon kokonaisia pikkusipuleita.
Googlettamalla löytyy tarkempaa ohjetta- Anonyymi
Mä tilasin kerran sipulipihvin ja mitä tuli? Pihvi ja 3 vaivaista pientä sipulirengasta...pettymys...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1076842
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h915105Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1113349Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333232Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska282391Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191746Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961391Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391332Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311246- 481014