Onko Kemistä suoria lentoja mihinkään lomakohteeseen? En löytänyt ainakaan googlettamalla. Onko kellään kokemuksia? Oulusta ja Rovaniemeltä ainakin on suoria lentoja.
Kemistä lomalle
14
580
Vastaukset
- lomalle...
samaa olen aatellu minäkin..
- ????
Posari joskus järjestäny lukijamatkoja Kemistä, ei vissiin enää.
- Lomille lomps
Onneksi Oulu on sen verran lähellä, että matkaan voi lähteä sieltäkin. Eipähän ole samassa koneessa vain kemiläisiä tuttuja naamoja.
- kemiö
Katso: lomamatkat 2011
- 2012
Tarkoittanet 2012.
- Rodoksella käyny
On niitä..lehessä ollu mainoksia. Keväällä oli tarjolla suoria lentoja Rodokselle. Mut täytyy sanoa et oli sen verran kallis paketti että halvemmaksi tulee kun Oulusta lähtee. Kemistä kun ei saa äkkilähtötarjouksia...
Olen muuten miettiny et onko Kemis enää mtn lomamatkatoimistoa, missä myydään ulkomaanmatkoja? Ennen oli Keskuspuistokadulla joku..- En oo käyny Rotokses
Keskuspuistokadulla oli ennen Aero, mutta se on lopetettu jo monta kymmentä vuotta sitte. Saatto olla jo 60-luvun alussa, kun se loppu. Sulla on hyvä muisti.
- Travellaaja paikkaku
Ei ole matkatoimistoja kun valta osa Kemiläisistä on omatoimi matkailijoita,varaavat lennot hotellin netistä.Se ei elätä rahapalkkioita välistävetäviä matkakoijareita enään nykyaikana.
- HomerW
Ei täältä ole suoria lomalentoja ja kohta ei ole lentoja ollenkaan.
- Lautiosaaren 1
No mutta nythän sinä HomeriV jutun keksit. Kemin lentoasema on sen verran vilkas, että ei sitä lopeteta. Aattele ny, millä Paavokin matkustais, jos lennot lopetettais. Torniolaisetkin käyttävät sitä, niin ja kaakamolaiset.
- reissutyttö
Kemistä lähtee vuosittain ainakin kaksi lomamatkojen suoraa lentoa. Toukokuussa oli Madeira ja syyskuun 20 pv lähtö Kreikan Zakynthos saarelle. Useana vuonna olen ollut matkalla ja tosi kiva kun matka lyhenee kun pääsee kotikentältä. Siispä syyskuussa Zakynthokselle. Katso www.lomamatkat.fi.
- Tässä ne
Kemistä lähtevät lennot ja matkakohteet.
http://www.lomamatkat.fi/kohteet/lahtopaikkakunnittain/kemi/ - soviet union
Ei ole kemin varalaskupaikalta suoria lentoja muualle kuin Helsinkiin. Ei ole matkustajia, kun kaikki kemiläiset haluavat matkustaa vain Neuvostoliittoon. Ei ole kannattavaa.
- tivolilainen
Jumalauta, Kemistä saa aikamatkoja!
Nyt kuule Posariin ja Hesariin etusivun uutinen!
Kuusipalstaa, Kemistä lentoja Neuvostoliittoon!
Eiku Brysseliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as603186Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna232974- 512862
- 562668
Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.582558Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)482540On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle532301Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä782188- 452082
- 692078