Olen aika notkea ja osaan kaiken laista renkailla ja rekillä. Kärrynpyöränkin osaan. Monia muitankin telinevoimisteluun liittyviä asioitakin toki hallitsen mutta haluaisin kysä teidän mielipidettänne. En ole mistää pienimmästä ja hoikimmasta päästä. En ole siltikään lihava. Toiset sanovat minua normaaliksi ja toiset haukkuvat läskiksi. Voisinkohan silti aloittaa telinevoimistelun? Kuinka iso tai painava on liian iso?
Olenko liian iso?
2
348
Vastaukset
- Voit hyvin aloittaa
Teille, "tietäjätär" ja "läskit ei voimistele", nyt ootte aivan väärässä! Ensinnäkään, keskustelun aloittaja ei sanonut olevansa lihava, vaan sanoi ettei ole mikään alipainoinen tai lyhyt. Eli hän ei todellakaan ole läski, vaan luultavimmin ihan normaali. Harva voimistelija on heiveröinen laiheliini, ehei. Melko useat voimistelijat ovat lihaksikkaita ja melko pitkiäkin. Turha teidän on tulla kommenttoimaan kun ette osaa antaa edes rakentavaa palautetta. Olette kyllä melkoisen lapsellisia kun alennutte tuolle tasolle.
Mutta sulle, Böö-ö, voit todellakin aloittaa voimistelun. Hyvä, että osaat jo valmiiksi asioita, mutta kyllä siellä treeneissäkin oppii! En sanoisi, että kukaan on liian painava tai iso, jos itse jaksaa treeneihin mennä. Tietenkin 300-kiloisen ihmisen on vaikea mennä tekemään kärrynpyöriä, kun hyvä jos jaksaa kävellä. Suosittelen lajia, sillä itsekkin sitä harrastanut viisi vuotiaasta. Onnea sulle ja rohkeutta lajin aloittamiseen! - voimistelu - isa
Katso www.split.fi - uusia jumppiksia, tosi kivoja makeita jarkihintaan
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1074239Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572428Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781640Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61103- 66854
- 21823
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118813- 39792
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50779- 62768